Ve chřtánu řeky Yangtze se na východě Číny skrývá malý ostrov, jenž zvědavým zrakům nabízí zajímavou podívanou. Na pospas času a silám přírody zde totiž byla zanechána rybářská vesnice Houtou Wan, jejíž obyvatelstvo deportovalo do ekonomicky výhodnější oblasti a zanechalo ji svému osudu. Stala se tak městečkem duchů, kterých v Číně nalezneme nezpočet.


[adrotate banner=“1″]


Nepředstavujte si však husí kůži nahánějící atmosféru nebo chladivý vánek přinášející poselství z jiných světů. Toto místo se stává oázou klidu, kde si to na paškál vzala příroda samotná. Dlouhé šlahouny vinné révy se proplétají starými cihlami, plazí se po oknech a do své náruče berou celá stavení, která se stávají součástí nádherné zelené scenerie.

V současné době vesnici navštěvují hlavně turisté, ale je možné objevit i hrstku statečných, co ve vesnici stále žijí, protože odmítají opustit rodný kraj.

#houtouwanvillage#green#island#zhoushanisland#uninhabited#mountain#houses

A photo posted by 吴珏杉 (@el_va_) on

A borostyán nem igényel különleges bánásmódot, hiszen régi házak, támfalak bezöldítésére is használták. Még olyan helyeken is képes fennmaradni, ahol semmilyen külön öntözésre vagy gondozásra nincs lehetőség. Erre a legjobb bizonyíték egy elhagyatott kínai falu, ahol a megüresedett házakat teljesen benőtte a növényzet. A képen látható Houtou Wan 50 éve még virágzó halászfalu volt, mára azonban átvette a természet az uralmat és mindent visszafoglalt magának. Borostyán sövényfalak többféle kiszerelésben is megtalálhatók kínálatunkban, várunk Titeket debreceni árudánkban! Címünk: Debrecen, Szabó Lőrinc utca 3. #greendom #kerteszet #debrecen #sovenykerites #zoldfal #soveny #hungary #greenwall #greenliving #creative #gardening #garden #instagarden #instagardenlovers #instagardeners #gardening #gardenlovers #houtouwan #china #abandoned #village

A photo posted by Greendom (@greendomhungary) on


[adrotate banner=“1″]