Jako ze sci-fi světa je protkaná tvorba japonského umělce Nobumichia Asaia neuvěřitelnými efekty a téměř nadpozemskými kreacemi, které díky 3D mappingu doslova ožívají v tvářích modelů.


[adrotate banner=“65″]


Umělec Nobumichi Asai vystudoval vědeckou univerzitu v Tohoku a v současné době vlastní a vede vizuální designové studio v Tokiu. Věnuje se multimediálnímu umění, projekcím mappingu a dalším aktivitám, které s tímto oborem souvisí. Spolu s jeho týmem, kterým jsou i různí hudebníci a vizážisté tvoří nádherné a někdy až neuvěřitelné projekce. Nobumichi je známý tím, že propojuje své inovativní a originální práce s vědou, proto lze vidět dokonale technicky provedená díla. Za svou tvorbu získal mnoho ocenění a je velice uznávaným a vyhledávaným multimediálním umělcem. Spolupracoval také s Lady Gagou a Davidem Bowiem.

Shlédněte také zajímavý mapping od tvůrců Oskar & Gaspar.

Mapping je směr vizuálního umění, které využívá projekci ve volném prostoru na libovolné objekty, převážně na fasády domů, interiéry budov nebo v tomto případě i na tváře živých osob. Pro realizaci jsou potřeba silné projektory, odpovídající programové vybavení a tma nebo alespoň šero.