Myslím, že s jistotou mohu říci, že bychom na naše hloupé činy často rády zapomněli. Obzvláště pokud jsme při nich vypadali jako úplní idioti.

Slavný americký animovaný seriál ukazuje Tomovy pokusy chytit Jerryho, kdy následuje chaos a destrukce. Tomovi se málokdy podaří chytit Jerryho, hlavně kvůli Jerryho chytrosti, mazaným schopnostem a štěstí. Ale oba v tomto procesu trpí. A nemluvím ani o modřinách nebo zlomených kostech. Tomovi se například podaří přitisknout hlavu do pánve, a následně má místo kulatého obličeje tvar pánve.

Ale bolest jednoho je zisk jiného. Tyto momenty, které se v animovaném seriálu odehrávají, se staly pro japonského umělce Taku Inoue inspirací.

Zdroje: BoredPanda, Twitter

Tom a Jerry je americká série animovaných filmů se 161 díly, kterou v roce 1940 pro společnost MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) vytvořili William Hanna a Joseph Barbera. Je zaměřena na dvě postavy – kocoura Toma a myšáka Jerryho. V sérii se také objevuje spousta vedlejších postav, z nichž nejznámější jsou Tomova panička (silnější Afroameričanka) a pes Spike. Tom a Jerry mezi sebou svádějí věčný boj, ve kterém se Tom snaží chytit Jerryho. Ten ho však vždy přelstí a ukáže mu, že se jen tak chytit nenechá. Jerry také Toma rád provokuje, dělá mu naschvály a připravuje na něj všelijaké zákeřné pastičky.

Ve skutečnosti, Studio Metro-Goldwyn-Mayer řeklo, že „kočkomyších“ seriálů už bylo dost a natáčení chtělo zrušit. Svůj názor ale změnilo, jakmile byl seriál nominován na Oscara. Nominaci sice v sošku neproměnil, ale umožnilo to další natáčení seriálu. William Hanna a Joseph Barbera uznali za vhodné do dalšího dílu změnu jmen hlavních protagonistů a tak vyhlásili soutěž o nové jméno, kterou vyhrál John Carr a jeho odměnou bylo 50 dolarů. Za celou dobu natáčení původní série bylo nakonec na Oscara nominováno 13 epizod a 7 jich proměnilo ve zlatou sošku.

V roce 1958 se společnost MGM rozhodla uzavřít animační studio a s ním skončila i původní série Toma a Jerryho a tak se výroba seriálu přestěhovala do Rembrandt Films, které se nacházelo v Praze, tehdejším Československu (psal se rok 1960).