Pokud patří k těm, kteří se bojí výšek, následující tip na výlet rozhodně není pro vás. Je pro dobrodruhy, kterým nevadí trocha toho adrenalinu.

V Peru, konkrétně v Posvátném údolí, které dříve obývali pověstní Inkové, je možnost zaplatit si za větší obnos peněz útulný nocleh. Má to však jeden háček.

Nachází se 400 metrů nad zemí.

Ano, přesně tak. Jedná se o jakousi kapsli zakotvenou přímo na skále a jelikož nabízí impozantní výhled plný přírodních scenérií a kouzelné noční oblohy, je celá prosklená. Díky tomu si návštěvníci tohoto nezvyklého ubytování mohou vychutnat výhled se vším všudy.

Při výstavbě a instalaci kapslí na skálu byl použit materiál z hliníku a polykarbonátu. Ptáte se, jak se k netradičnímu apartmánu vůbec dostat, když je ve vzduchu? Způsoby jsou dva.

Pokud jste nebojácní a skuteční dobrodruzi, pak zvolíte první možnost. První možností je totiž adrenalinový výstup po žebříku, který je upevněný ve skále. Druhý a bezpečnější způsob je turistická stezka, která je pochopitelně snazší a tedy určena pro ty bojácnější.

Apartmán nabízí čtyři lůžka a noc v něm vás vyjde na 300 dolarů nebo ještě více. Jak uvádějí sami ti, kteří v téměř půlkilometrové výšce noc již přečkali, jedná se ovšem o jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

  Tak co, troufli byste si i vy?