Pokud jste si někdy stěžovali, že nemáte dostatek místa třeba v kuchyni, asi ještě nevíte, co znamená „nedostatek místa“.

Raketově rostoucí ceny nájmů v Hongkongu nedávají lidem, kteří nevydělávají miliony, jinou možnost, než se schoulit v příšerných podmínkách v takzvaných rakvích, kovových klecích a maličkých půdách.

Na těchto fotkách můžete vidět toaletu spojenou s kuchyní nebo postele, kde musíte spát skrčení. Těmto lidem ale bohužel nic jiného nezbývá.

#1 Li a její 6letý syn a 8letá dcera žijí v pokoji o velikosti 11 metrů čtverečních, který zahrnuje patrovou postel, mini pohovku, lednici, pračku a malý stolek.

#2 Hongkong je považován za jedno z předních finančních center v Asii.

#3 Záchod a umyvadlo sdílejí téměř dvě desítky lidí, včetně několika svobodných žen.

#4 Pětiletý chlapec si hraje před domečkem z betonu a vlnitého plechu, kde žije se svými rodiči.

#5 Nedostupnost bydlení v Hongkongu je vážným společenským problémem.

#6 Lee, svobodná matka, žije se dvěma dětmi a platí 580 dolarů měsíčně za kóji o velikosti 11 metrů čtverečních. Polovina jejího platu jde na nájem.

#7 Tse Chu, číšník v důchodu, spí ve svém rohu.

#8 63letý Wong Tat-ming sedí ve svém bytě obklopený ze všech stran skromným vybavením. Wong a další obyvatel rakvového domu si stěžují sociálním pracovníkům na štěnice a šváby v bytě.

#9 Cheng Chi-fong (80) si ani nemůže natáhnout nohy na postel.

#10 Další obyvatel bytu

#11 Podle oficiálních statistik žije v takových podmínkách asi 200 000 ze 7 milionů obyvatel Hongkongu, včetně 35 000 dětí.

#12 Tyto domy se zdají být z jiného vesmíru ve srovnání s tím, jak žijí bohatí obyvatelé Hongkongu.