Walter Quiet je 21. letý italský fotograf, který miluje umění v jakékoliv formě. Nedávno procestoval se svým kamarádem spoustu zajímavých míst napříč přírodou a dnes ti o tom všem poví ještě mnohem víc!


[adrotate banner=“63″]


Co je tvojí prací? Co bys rád dělal v budoucnosti?

Jsem nezávislý fotograf. Fotím pro různé kluby a muzikanty. Také pracuji pro různé agentury, které prodávají fotografie. Momentálně startuji i nový projekt na Youtube, kde natáčím tutoriály o fotografování a denní vlogy.

V budoucnosti bych rád procestoval celý svět a věnoval se ještě více fotografování. No momentálně na to nemám ještě finance, takže doufám v podporu svých fanoušků.

unnamed-2

Chtěla bych vědět něco o tvém tripu… čeho se týkal?

Zorganizoval jsem tento výlet se svým nejlepší kamarádem Mattem (on je skladatel písní a já fotograf), kdy jsme se vlastně rozhodli odjet za dobrodružstvím do přírody a soustředit se pouze na umění, kreativitu, zážitky a především také sami na sebe, protože jsme oba pořád vytížení prací a dalšími rutinami, které kompletně zabíjejí naši kreativitu a nenechávají nám žádný čas na realizaci vlastních projektů.

Jako první jsme se rozhodli jet do severní Itálie: k jezeru Braies a k dalším jezerům blízko něj. Potom jsme přejeli do Rakouska, kde jsme si koupili jednoduché příručky o místech, na kterých jsme a v podstatě bez mapy jsme vycestovali do přírody. Já totiž věřím, že ty nejlepší zážitky se dějí, když se ztratíte. No a to se přesně stalo.

Když jsme přijeli do Airbnb ubytování v  Innsbrucku, tak jsme se spřátelili s našimi hostiteli: dívkou v našem věku, která nám poradila spoustu míst, o kterých věděli jenom místní. Potom jsme pokračovali v cestě po Rakousku mezi vrcholky hor a horskými průsmyky Tam jsme nafotili spoustu fotek a složili několik písní. Také jsme vše dokumentovali na Youtube.

unnamed

unnamed-4

Kde jsi všechny ty fotky fotil?

Fotil jsem u jezera Braies, Dobbiaco, Bad Gastein, Blindsee, Traunsee a okolo celého Rakouska.


[adrotate banner=“63″]


Jaký je smysl tvých fotek?

Tohle je hodně těžká otázka a vlastně ani nevím, jak na ní odpovědět. Já fotím, protože cítím potřebu sdílet svoje pocity s ostatními, cítím se díky tomu dobře a zapomínám na všechny zlé věci okolo mě. Je to pro mě takový orgasmus.

Rád bych sdílel s lidmi své emoce, které by jim pomohli také utéct z reality a třeba by si pomysleli   “dobře, svět vlastně není tak špatný“, protože svým fotoaparátem občas dokážu zachytit krásy života, co nejsou vidět jen pouhým okem.

unnamed-9

unnamed-7

Jak si myslíš, že vypadá dokonalá fotka?

Perfektní fotka je ta, která nese nějakou zprávu, sdílí emoce a vypadá celkově dobře. Technicky musí být barevně vyvážená a působit esteticky.

unnamed-6

unnamed-1

Co pokládáš za svůj největší úspěch?

Můj největší úspěch je život s tímhle: mým uměním. Chci komunikovat s lidmi, kteří mě podporují a rád bych také vybudoval komunitu, díky které bych mohl vytvářet dál umění, tisknout knihy a cestovat. Ideální je pro to například Patreon, ale ještě stále čekám na vhodný okamžik, kdy s tím začít.