Winry Hall je třináctiměsíční dítě s netypickým obličejem. Narodila se s extrémně vzácným mateřským znaménkem zvaným kongenitální melanocytární néva (CMN). Některá tato znaménka jsou malá, ale to Winryino zabírá přes čtvrtinu obličeje.

Její matka Nicole Hall se zaměřila na jedinečný vzhled své dcery, která je jiná než ostatní, hledá v její tváři krásu. Udělala si z toho přímo své poslání.

„Když mi ji poprvé předali, myslela jsem, že je to modřina,“ popisuje první okamžiky se svou dcerou. „Pak jsme s manželem rychle pochopili, že to žádná modřina není.“

U velkých mateřských znamének vzrůstá riziko vzniku melanomu. Ale matka Nicole Hall nemá až takový strach z nemoci, spíš se bojí, že bude dcera s přibývajícím věkem vystavena šikaně. Proto si dala závazek věnovat se na sociálních sítích systematické osvětě ohledně znamének CMN, a především se zaměřuje na to, aby druhé upozornila, že odlišnost není něco špatného, ale naopak je krásné, že jsme každý jiný. Pokud to přijmeme, všechny nás to obohatí.

Zdroj: Instagram

#1

#2

#3

#4

„Winry skoro pořád vyjadřuje radost, opravdu hodně se směje. Je to to nejšťastnější dítě, jaké jsem kdy viděla,“ říká maminka.

#5

„A už v tomhle věku je z ní velká řečnice. Na něco jí ještě scházejí slova, ale umí vyjádřit všechno, co potřebuje, tak dobře, že by mohla začít být na své schopnosti namyšlená, kdyby chtěla. Je to maličká bojovnice, jsem přesvědčená, že všechno zvládneme,“ dodává ještě matka.

#6

#7

#8

#9

#10