Prstýnek, hodinky, náramek, přívěšek, prostě jakýkoliv šperk už je sám o sobě skvělý a často používaný dárek. Chcete tento nápad učinit ještě více originálním? Robert Grass přišel s něčím cennějším než nejdražší kameny na světě – vlastní DNA vložená do šperku.

Tento švýcarský chemik se původně zabýval studiem uchování DNA bez jakýchkoliv změn po neomezeně dlouhou dobu. Když byl s výzkumem hotový, přemýšlel kde tuto technologii uplatnit. V hlavě se mu zrodil nápad spojení diamantu, který je věčný a DNA, která mu dodá jedinečnost.

Jak probíhá výroba například takového prstýnku? Nejdříve je potřeba provést odběr slin, které poté zájemce zašle do Grassovy laboratoře ve Švýcarsku. Tam ze vzorku extrahují čisté DNA, které se poté smíchá se speciálním roztokem, jenž při pokojové teplotě způsobí chemickou reakci, během které se struktura změní na práškovitou a molekula DNA je uzavřena uvnitř. Tento prášek se poté vsype do předpřipravené dírky na vnitřní straně prstenu, pryskyřicí upevní a zakryje pravým diamantem. Voilà- máte fosílii své vlastní DNA, kterou můžete ozdobit prst svůj, nebo svých nejbližších.

[adrotate banner=“50″]

Grass popsal ‚Identity Inside‚, jak se projekt jmenuje, těmito slovy: „Hledal jsem něco speciálního, něco více než jen třpytivý kamínek. Chci majiteli poskytnout pocit opravdové jedinečnosti.“

Darovat někomu své srdce začíná už být celkem otřepaná fráze. Teď je v kurzu: „Daruji Ti svou DNA.“ A pozor – do Valentýna v akci „již“ od 300 dolarů.

Identity_Inside1Identity_Inside2Identity_Inside

[adrotate banner=“50″]