Stává se, že pár, který hraje lásku ve filmu, se do sebe skutečně zamiluje. Je pro ně potom snazší hrát takovou roli, nebo skutečné vzájemné city vše jenom komplikují?

#1 Zlatíčko 2004 ‧ Romantika / Erotická komedie

Jude Law, oblíbenec žen a skutečně pohledný muž, snadno ztělesnil obraz Casanovy. A obzvlášť se mu povedly milostné scény se Siennou Millerovou. Přímo na scéně prožili romantiku, která u nich přerostla až v manželství. Pravda, nakrátko, Jude podváděl svou ženu s chůvou svých dětí z prvního manželství. Lowe a Miller se pak pokusili dát znovu dohromady, ale ani tentokrát herec milostným avantýrám neodolal.

Jude Law | Sienna Millerová

#2 Velmi nebezpečné známosti 1999 ‧ Romantika/Drama 

Jedná se o moderní filmovou verzi románu Choderlose de Laclose. Roli naivní dívky ztvárnila Reese Witherspoon a zákeřného svůdníka představuje Ryan Phillippe. A tady je to zajímavé – herci spolu začali nejen v reálném životě chodit, ale také se vzali a v manželství se jim narodily dvě děti. Bohužel se pár rozešel, podle některých verzí kvůli tomu, že se Ryan nedokázal smířit s úspěchem Reese a nepřijal ani to, že vydělal méně než ona. Pil potom ze žalu a Reese to netolerovala. Ale stejně – vyšlo to krásně, i když ne nadlouho.

Reese Witherspoonová | Ryan Phillippe

#3 Rumový deník 2011 ‧ Romantika / Komediální drama 

Tenhle příběh měl smutný konec a přitom začal tak hezky. Johnny žil s Vanessou Paradis pěkných pár let, měli děti, Deppova kariéra šla nahoru. Dokud se na natáčení nesetkal s Amber Heard. Film dopadl průměrně a dvojice Amber – Johnny byla ještě průměrnější a dlouho nevydržela. Jejich rozvod ale proběhl hlasitě a bouřlivě, načež byl Depp ostrakizován polovinou Hollywoodu a Amber se vrátila do postele svého bývalého manžela. V tomto příběhu nám může být líto jak Deppa, kterého pomlouvala bláznivá Heard, tak Vanessy, se kterou herec žil 14 let, aniž by jí dal nabídku k sňatku. Ale Vanessa je nyní šťastně vdaná za francouzského režiséra, který neztrácel čas. A udělal správnou věc.

Amber Heard | Johnny Depp

#4 Bouřlivé dny 1990 ‧ Akční/Drama

Jeden z nejzářivějších hollywoodských párů, rusovlasá Nicole a fešák Tom. Společně hráli v Kubrickově filmu „Eyes Wide Shut“ a adoptovali dvě děti. Vše bohužel skončilo rozvodem Cruisovou vinou: své ženě způsobil skutečné morální peklo a obtížná byla i jeho posedlost scientologií. Alespoň že zůstal film „Days of Thunder“ – díky za to.

Tom Cruise | Nicole Mary Kidman

#5 Byt 1996 ‧ Romantika/Drama

Velmi krásný a emocionálně vypjatý francouzský film, jehož děj nejspíš znáte díky remaku „Obsession“. Pokud si nevzpomínáte, tak malé připomenutí: muž zahlédne svou bývalou přítelkyni, která záhadně a beze stopy zmizela z jeho života, a začne ji posedle pronásledovat, ale je při tom přistižen jinou dívkou… „Byt“ stojí za zhlédnutí už jen kvůli duetu Monika – Vensan. Při natáčení se potkali a dlouho spolu žili. Jejich rozchod byl vcelku poklidný, bez vzájemných urážek.

Monica Bellucci | Vincent Cassel

#6 Spider-Man: Bez domova 2021 ‧ Akční/Dobrodružný

Poměrně nedávno byl natočen nový film o „pavoukovi“ a filmová dvojice Tom a Zendaya skutečně potvrdila, že k sobě chová romantické city nejen na obrazovce. Vztah pečlivě tajili, snažili se skrývat před všudypřítomnými paparazzi, ale nakonec to vzdali a fámy potvrdili. Pětadvacetiletý Tom, který se posledních šest let věnoval pouze kariéře, řekl, že se nyní chce více věnovat osobnímu životu a je již připraven na svatbu a děti.

Tom Holland | Zendaya

#7 Pán a Paní Smithovi 2005 ‧ Akční/Romantika 

Historie „Brangeliny“, jak je jejich fanoušci láskyplně nazývali, byla dlouhá a krásná. Zamilovali se do sebe, když hráli hráli ve filmu manželský pár tajných speciálních agentů. Pitt opustil krásnou Jennifer Aniston a vrhl se do náruče Jolie. Krásný pár měl spoustu společných zážitků, v manželství měli mnoho dětí, ale nakonec se stejně rozešli. Je to škoda, ale je to lepší než žít spolu úplně nešťastní.

Brad Pitt | Angelina Jolie

#8 Vicky Cristina Barcelona 2008 ‧ Romantika / Drama

Tento film je trochu zvláštní a dvojice Cruz a Bardem na obrazovce působila také zvláštně. Ale zahráli vztah tak realisticky, že jim filmový vztah přešel do skutečného života. Pár se snažil vyhnout setkání s paparazzi, nedávat rozhovory a informovat o svém vztahu co nejméně. V roce 2010 na filmovém festivalu v Cannes Javier řekl Penelope z pódia: „Tolik ti dlužím. Moc tě miluji.“ Ve Španělsku jsou prakticky populárnější než královský pár a jsou stále spolu (no, alespoň někdo!)

Penélope Cruz | Javier Bardem