Buďme stateční, následující sbírka fotografií může být možná zobrazením té nejhorší varianty naší blízké budoucnosti. Co je na tom celém nejhorší? Pokud globální oteplování nezastavíme, mohou se obrázky z následující galerie stát brzy skutečností.

Umělec jménem Evgeny Kazantsev vytvořil následující digitální manipulace, aby lidem přiblížil strašlivou podobu světa zasaženého hrůznými vlivy globálního oteplování. Každá z fotografií má zobrazovat jednotlivé scénáře, ke kterým by díky klimatickým změnám mohlo dojít. Následující galerie zobrazuje katastrofické scénáře a vize měst, která se bez údržby rozpadají, či jsou nepřetržitě bombardována vlnami horka nebo deštěm. Sbírka snímků zahrnuje i návštěvníky pláže, na které se objeví obrovský ledovec. Samozřejmě nemohou chybět ani vize měst zasažených stále se měnícím počasím.

[adrotate banner=“39″]

Následující fotografie jsou strašlivé, protože přesně takové mají být. Přesně toto byl záměr mladého ruského umělce. Evgeny Kazantsev je vyrobil na zakázku pro magazín Burjui Design Bureau, který je poté poskytl německé pojišťovací společnosti Gefest. Ta se jako jedna z prvních pojišťoven rozhodla veřejně poukázat na stále rostoucí hrozby způsobené globálním oteplování. Zvláště si vzala za úkol v této misi nepolevit a neustále toto téma připomínat. Pokud lidstvo brzy nepodnikne důsledné kroky, mohou nastat nezvratné změny. Nyní se nadechněte a prohlédněte si galerii. Doufejme, že Benátky nikdy nevyschnou a gondoliéři budou moci provozovat své řemeslo i v budoucnu. Doufejme, že ledovce v Alpách jen tak nezmizí a že si budeme moci i nadále nerušeně prohlížet chrám Sagrada Família v Barceloně.

 

globální oteplování

Alpy bez ledovců

globální oteplování

Chrám svaté rodiny v Barceloně zahalený do písečné bouře

globální oteplování

Zamrzlé vodopády

globální oteplování

Klimatické změny matou ptactvo, které netuší, jakým směrem se vydat

globální oteplování

globální oteplování

Nepřetržité deště

globální oteplování

Ledovec blížící se k pláži

globální oteplování

Vyschlé Benátky

globální oteplování

Poušť se setkává s oceánem na nečekaných místech