[adrotate banner=“48″]

Bezpečnost na silnicích zůstává pořád největší problematikou jak v Evropě, tak i po celém světě. Je zřejmé, že veškeré autonehody za roční období ovlivní nespočet různých faktorů. Ale tuším, že nejčastější příčinou autonehod jsou vysoká rychlost a nepozornost za volantem. Každý má ke zvýšení rychlosti vlastní důvod – někdo spěchá do práce nebo na důležitou schůzku, někdo ze sebe dělá machra – závodníka, ale často se stává i to, že potřebujete předjet například kamión, který jede do kopce s podprůměrnou rychlostí, kterou byste jet až do cíle příliš nechtěl. Navíc „náklaďak“ vám pořádně omezuje výhled. V takových případech jste tak trochu „nucen“ se vystavit určitému riziku souvisejícímu s předjížděním. A zde máte trochu ze statistiky pro ČR:

Nesprávné předjíždění mělo v roce 2009 na svědomí celkem 1654 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 31 osob. V průměru tak při každém 53. předjíždění dochází k usmrcení člověka – zbytečně.

Kreativní nápad Vám může zachránit život

Společnost Samsung přišla s opravdu revolučním komerčním projektem „The Safety Truck“, ve kterém Inženýři Samsung prokázali, že problém předjíždění kamiónů může být vyřešen jednoduše tak, že se do přední části nákladního vozidla nainstaluje speciální kamera a do zadní odolná LCD obrazovka, která má zobrazovat silnicí před kamiónem. Tak řidiči jedoucí za nákladním automobilem budou plně vědomi dopravní situace a budou moci zvolit správnou chvíli a přijmout vhodné rozhodnutí pro předjíždění.

Obrazovka se skládá ze dvou částí a umožňuje otevření dveří přívěsu. Zařízení bude chráněno proti vodě, prachu a poškození světlem. Zakladatelé projektu přesvědčují, že cena takového projektu bude maximálně výhodná.


[adrotate banner=“36″]