Tammy Swarek přišla s myšlenkou obléknout psí nalezence do slušivých oblečků a upozornit tak na jejich dosavadní životní příběh. Snaží se tím pomoct potenciálnímu vlastníkovi, aby se s pejsky mohl osobně spojit a zamilovat si je ještě před tím, než je navštíví osobně. Fotografka z Arkansasu našla inspiraci na internetu v jiném projektu pro záchranu zvířat. Následně kontaktovala místní útulek Unie County Animal Protection Society (UCAPS) a začala s nimi úzce spolupracovat. V dnešní době má od ní každý pejsek slušivou fotografii a krásný příběh. A jelikož je už pravidlo, že krásná fotografie prodává, i pejsci z útulku nalézají své majitele skoro až okamžitě. Dokonce i starší pejsci nebo jedinci s nějakým postižením nebo vadou na kráse.


[adrotate banner=“56″]


„Jednou z klíčových věcí, kterou se snažím na fotografii ukázat, je jejich vlastní psí osobnost. Opravdu jsem chtěla, aby vypadali jako lidé, protože tak se s nimi dokáží i budoucí majitelé lépe spojit. Nebudou mít normální život, pokud budou pořád zavření v kleci! Jakmile lidé uvidí zvíře v jiném světle, často se v nich okamžitě projeví zájem. Dokonce i psi, kteří by normálně strávili v útulku řadu let, měli během pár týdnů několik zájemců,“ říká o svém projektu Tammy.

Můžete ji následovat i na Instagram, kde sdílí i ostatní fotografie ze své tvorby. Nebo zakoupit předmět z Shelter Pets Project, kterým přispějete na pejsky z útulku.


[adrotate banner=“56″]