Sněhurka, Popelka, Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, … Nesmrtelné pohádky, které se vypráví už několik století a které snad všechny děti milují. Nejen však děti, i dospělí se rádi vracejí alespoň na chvíli do svých dětských let. Často pak právě prostřednictvím pohádek. Nejinak tomu bylo i v případě německého fotografa Kiliana Schönberga.

Pro svou novou sbírku fotografií se nechal inspirovat starými pohádkami bratří Grimmů. Pro ty je typická strašidelnost, někdy až hororovost, obrovské napětí a především atmosféra. Přesně taková je i kolekce fotografií, jež nese jméno Putování bratří Grimmů. Z obrázků přímo vyzařuje magičnost a jejich atmosféra by se dala krájet.


[adrotate banner=“61″]


Všechny fotografie mají krajinný charakter a některá místa na nich zachycená vám možná budou povědomá. Věřte svému pocitu, pravděpodobně bude správný. Autor si pro své záběry totiž vybíral nejrůznější kouzelná evropská zákoutí.

Další věcí, co tvoří jeho fotografie ještě zajímavějšími je fakt, že autor je barvoslepý. Při pohledu na jeho dokonale promyšlené a barevně perfektně sladěné snímky se vám tomu nebude chtít ani věřit.

12604786_1060134250713302_1997117667503528874_o

Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-1 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-2 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-3 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-4 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-5 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-6 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-7 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-8 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-9 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-10 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-11 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-12 Fotografie-Kilian-Schonberger-Bratia-Grimmovci-14


[adrotate banner=“61″]