Umělec Jon Ching  vytvořil ve svých olejomalbách plných precizních detailů rovnováhu mezi texturou a barvou. Fantastická stvoření – sovy s chocholem z hub a fuzzy plísní, mořští koníci a rašící listové větvičky nebo ryby s pruhovanými ploutvemi tulipánů – působí díky této rovnováze zcela přirozeně.

„Inspiruje mě světonázor mnoha domorodých kultur, které ctí přírodní svět a vidí boha v každém aspektu našeho živého světa. Věřím, že tato perspektiva je klíčem k jejich udržitelným společnostem a že je třeba tuto perspektivu v našich kolonizovaných společnostech znovu probudit,“ říká umělec.

Rozdíl i podobnost realistického a surrealistického dodává Chingovým dílům náboj. Obrazy představují magický ekosystém, který vizualizuje symbiotické vztahy mezi flórou a faunou.

Zdroje: InstagramCorey Helford Gallery | Iain Claridge | his shop

„Surrealistické prvky mé tvorby, v níž se stírají hranice mezi flórou a faunou, je pokusem o zobrazení této neviditelné magie, náměty z realistického prostředí a zpodobnění druhů, které známe, přivádí obrazy do skutečného světa. Možná, že když se na něco podíváme z dostatečné blízkosti nebo se budeme dívat dostatečně dlouho, tyto aspekty zahlédneme a moje práce už nebude vypadat tak neskutečně,“ říká umělec.