Při natáčení skvělého filmu jsou režiséři připraveni udělat vše proto, aby byl konečný výsledek dokonalý. Ale stejně jako lidé v jiných profesích se často musí vypořádat s různými problémy. Aby ukázali světu nový film, musí vyřešit mnoho problémů a přizpůsobit se neustále se měnícímu nárůstu požadavků.

Chceme se s vámi podělit o šok, který jsme zažili během čtení těchto 8 neočekávaných faktů o filmech, které překvapí i ty nejzkušenější diváky.

Zdroj: Fresher

#1 Záporné role nepoužívají produkty Apple

Americký režisér Rian Johnson v nedávném rozhovoru prozradil tajemství filmového světa: záporné role ve filmech nesmí používat iPhone. Společnost umožňuje tvůrcům používat svá zařízení za jediné podmínky: zařízení budou používat jen kladné role.

#2 V minulosti 3D filmy vyvolávali lidem závratě častěji než dnes

Dnes se při vytváření 3D filmů tvůrci vyhýbají efektu, že na vás něco letí. Náš mozek nechápe, že záběry, které vidíme, jsou pouze iluzí. Oči se snaží reagovat, jako by to byly skutečné fyzické předměty. Špatně provedené 3D efekty můžou způsobit závratě, bolesti hlavy a nevolnost.

#3 Děti hrající v hororových filmech často ani nevědí, o čem film je

Ve většině případů nemá dítě podezření, že hraje v hororovým filmu. Natáčení se provádí chronologicky a proto by bylo velmi obtížné udělat si jasný obrázek o tom, co se ve filmu děje. Ani na natáčecím placu není nic strašidelného: hudba a zvuky jsou přidány k postprodukci, všechny kostýmy, masky, figuríny i další věci vypadají v reálném životě vtipně, a nejsou vůbec děsivé.

#4 Scény se zrcadly jsou jedny z nejobtížnějších scén

Scény u zrcadel musí být natáčeny pod zvláštním úhlem tak, aby herec a jeho odraz byly viditelné, ale kamera a světlo ne.

#5 Existuje speciální společnost, která dodává sníh pro hollywoodské filmy

Sníh používaný v hollywoodských filmech je umělý. Téměř ve všech případech je poskytován společností Snow Business.

#6 Jestli se komparzista podívá na kameru, může být vyhozen

Komparzista se nesmí podívat na kameru, koukat se do ní může, jen když ho berou detailně. Zároveň si jí ale musí neustále po očku hlídat. Kromě toho se nedoporučuje nosit bílé oblečení nebo oblečení s velkými nápisy, aby nedošlo k odvrácení pozornosti na hlavní scénu.

#7 Ve filmech se zřídka používá skutečné jídlo

Jídlo, které se objevuje ve filmech, je velmi často vyrobeno z nepoživatelných materiálů. Pamatujete si potraviny, které byly použity ve filmech Harryho Pottera? Faktem je, že jídlo bylo skutečné pouze v prvním dílu. Velmi rychle se kazilo, takže muselo být znovu a znovu nahrazeno. V následujících filmech byla většina produktů vyrobena z pryskyřice.

#8 K vytvoření speciálních efektů je potřeba zelené pozadí

Při vytváření speciálních efektů používají režiséři nejčastěji zelenou barvu pozadí (klíčovací stěna), protože se při digitálním zpracování dokáže nejlépe separovat. Ve většině případů je cílem klíčování ponechat v obraze herce a odstranit jeho okolí (či jeho části). Základním požadavkem bylo, aby byla barva pozadí co nejméně zastoupena v lidské pokožce.