Herní a hardwarová společnost Proxy42 se sídlem v Californii (a s dalšími výrobními závody v Itálii) uvedla koncem minulého roku na trh masivní multiplayerovou hru Father.IO, která se hraje v reálném světě. Hráči po celém světě tak mohou hrát přes mobilní aplikaci na webu strategickou hru, kde si sami vyberou prostředí a dobývají navzájem svá území.

K samotné aplikaci je nutné si pořídit příslušenství 363R Trigger (hardwarové zařízení), které posunuje hru na vyšší úroveň – malý, ale výkonný přístroj, který se připojuje pomocí Bluetooth k jakémukoli smartphonu Android 4+ nebo iPhone 4S+, se transformuje na „laser“ a s použitím rozšířeného zorného pole mobilního fotoaparátu střílí na nepřátele s vysokou přeností až do vzdálenosti 50 metrů.

[adrotate banner=“31″]

Hráči také mohou průběh své hry nahrávat na video v HD kvalitě a sdílet je okamžitě prostřednictvím internetu na sociální sítě Facebook nebo také přímo na Youtube.

Děj hry se odehrává v roce 2040 a hráči jsou rozděleni na dva týmy – na Lidi a „Vyvinuté“. To jsou lidé, kteří se rozhodli propojit svůj biologický mozek s Ethereem, umělou inteligencí, která ovládá planetu. Díky tomuto Ethereu všechny územní, náboženské a rasové konflikty patří minulosti. Něco se ale pokazí a věci se tak začínají vyvíjet novým způsobem – FatherIO, tajemný digitální virus neznámého původu napadající chování algoritmů Etherea vydává příkaz ke zničení všech lidí, kteří se nestali „Vyvinutými“. A zde začíná hra, ve skutečném prostředí, které zvolíte sami – v parku, na náměstí, doma, ve veřejných prostorách – zkrátka kde vás jen napadne, a kde je dostatek místa.

„Více než 50 tisíc hráčů z celého světa se již přihlásilo na čekací listinu pro hraní FatherIO,“ uvedl Francesco Ferrazzino, generální ředitel společnosti Proxy42 a hlavní vývojář Father.IO. Kampaň byla zahájena na financovanou výrobu prvních pěti tisíc hardwarových zařízení 363R Trigger, jejichž pořizovací cena se pohybuje kolem 60 dolarů (včetně poštovného).

Představte si, že smícháte dohromady Matrix a Hunger games – to určitě láká hráče všech věkových kategorií, zejména starší děti, což je vlastně velmi dobře, neboť smartphone v dětských rukou konečně nemusí nutně znamenat jen nedostatek sportu a kolektivních her venku s ostatními. 🙂

Podívejte se na ukázky ze hry a sami posuďte, jestli byste v ní nenašli zalíbení.