Mauro Reátegui Perez je známý peruánský umělec, proslulý svými jedinečnými pestrobarevnými energickými obrazy. Středem jeho zájmu a učení je malování ayahusky – čarovné amazonské léčivé liány, obsahující halucinogenní látku DMT. Z této látky je připravován lektvar stejného jména. Peruánští indiáni tuto rostlinu uctívají jako učitelku a tvrdí, že prožité vjemy jsou božími sděleními o tom, jak funguje vesmír a zprávami o nás samotných.

Šamani vysvětlují, že po požití nápoje duch ayahusky vstoupí do vědomí člověka a poskytne mu neuvěřitelný zážitek tzv. ayahuaskové vize. Mnozí umělci, renomovaní či amatérští, začali po intenzivní zkušenosti inteligenci amazonského pralesa zpodobňovat. Mauro své zkušenosti oněch vizí převádí do malované podoby. Jeho plátna jsou plná nejrůznějších amazonských rostlin, vlnící se džungle, květin, divokých zvířat, ptáků, ornamentů a mandal všemožných barev. Zachycená témata ilustrují proces podávání lektvarů během rituálů, evoluci, smrt a uzdravení, koloběh života a celý kosmos. Všechny tyto prvky jsou rukou umělce sjednoceny, vzájemně kompozičně propojeny a dovršeny do těch největších detailů.

Malíř se několik let učil u velice slavného vizionářského malíře Pabla Amaringa. Během učení si osvojil jedinečný styl, kterým se také na veřejnosti proslavil a zviditelnil. Dnes je Mauro Reátegui Perez jedním z nejviditelnějších z nejvyhledávanějších autorů ayahuskových vizí.

m1Mauro-Artworks-AVL-25-Mediumm2 m3 m10 m11 m4m12
Mauro-Reategui-Perez_MG_8440m13m9 mauro1