Miluje hudbu a filmy, ty jsou pro něj také největším zdrojem inspirace. Jeho fotografie se topí v záplavě barev, často používá dvojitou expozici. Takeshi Suga pochází z Tokia. Nyní žije v Londýně, v červenci se ale má stěhovat zpět do Japonska.

[adrotate banner=“37″]

Opuštěné vzpomínky

Opuštěné vzpomínky

Co je to dvojitá expozice (dvojexpozice)?

Je to technika, která kombinuje dva různé obrázky do jednoho. Hodně takových fotek se dá poznat na první pohled, u některých to ale nejde. Mám rád oba přístupy, pokud výsledná fotka stimuluje vnímání diváka a podporuje jeho zvědavost.

Tato technika je důvodem velké barevnosti vašich fotek?

Barvy jsou jedním z význačných rysů mých fotografií. Je ale pravda, že některé z fotek, které jsem dělal pomocí dvojité expozice, jsou barevně mnohem výraznější.

Město snů - Glasgow

Město snů – Glasgow

Napsal jste, že jsou vaše fotky hravější a přirozenější…

Myslel jsem ve srovnání s většinou dvojitě exponovaných fotek, které jsou dnes k vidění v reklamách, v albech a na internetu. Doufám, že nejsem jediný, kdo je unavený z rostlin a krajinek navrstvených v lidských tvářích. Respektuji toho, kdo s tím přišel jako první a také ty, kteří takové fotky dělají nově, oživují je. Ale zdá se, že spousta fotografů prostě jen následuje trend bez toho, že by nabídli svůj vlastní originální pohled.

Co chcete sdělit svými fotografiemi?

Zajímám se o ten zvláštní stav nejednoznačnosti, který leží mezi city a emocemi jako jsou nostalgie, sentimentalita, euforie a osamělost. To, co chci skrze fotografie prezentovat, je obraz světa, který se zmítá mezi realitou a fantazií. Chci probudit divákovo vlastní vnímání a jeho emoce, rozvířit asociace.

Růže v zeleném

Růže v zeleném

Proč používáte dvojexpozici?

Používám ji vždy, když cítím, že výsledný obraz bude těžit z jiné textury přidané vynalézavým způsobem, že to pro něj bude přínosem. Zkouším nepoužívat dvojexpozici jen kvůli ní samotné.

Můžete představit nejzajímavější ze svých projektů?

Řekl bych, že zajímavý je Ariin druhý sen (Aria’s Dream No. 2), ve kterém jsou jedny z mých nejbarevnějších a nejimaginativnějších obrázků. V této sérii, která vznikla v letech 2011 a 2012, jsem se pokoušel vytvořit svůj vlastní jazyk. Objevil jsem nový způsob využití dvojexpozice.

Sakuramadelica jsou psychedelické třešňové květy

Jeden z vašich projektů se jmenuje Sakuramadelica. Co to znamená?

To slovo jsem vytvořil. Sakura je japonská třešeň. Konec slova (madelica) jsem si vzal z alba od Primal Scream, které se jmenuje „Screamadelica“. Takže hádám, že by to mělo být interpretováno jako „psychedelické třešnové květy“.

Co nejraději fotíte?

Všechno, co mě zaujme vizuálně a emocionálně. Může to být člověk, barva, světlo, nálada, nebo třeba příběh určitého místa.

Jaké jsou vaše příští plány?

Mým největším cílem je mít svou fotku na obalu alba skupiny Sigur Rós.

Duhová cesta

Duhová cesta