O tom, že drát patří spíš do galerie než na skládku, nás přesvědčila již celá řada umělců. Jedním z nejlepších ve svém oboru je bezpochyby Richard Stainthorp. Tento sochař, se sídlem v Richmondu ve Velké Británii, zachycuje energii a plynulost lidské podoby pomocí kovového drátu a jak sám říká, tenké dráty jsou jedním z nejlepších materiálů, pokud chce umělec přivést k životu podstatu lidské podoby. Richard začal pracovat před více než dvaceti lety a jeho výtvarná praxe se rozvíjí dodnes. Jeho sochy, které jsou zhotoveny v životní velikosti, nemají žádné rysy v obličeji, ale přes jejich řeč těla je snadné rozpoznat emoce, které v nás chtěl autor vyvolat.

Richard je přesvědčen, že drát je ideální médium pro imitaci svalů a křivek, které si spojujeme s lidským tělem. Tyto elegantní drátěné plastiky vypadají jako tanečnice nebo třeba andělé zachyceni v polovině kroku. Některé sochy znázorňují let či snad pád, který v pozorovateli vyvolává pocit svobody nebo nekonečné možnosti. Další z mnoha soch má například překrásnou sadu drátěných „křídel“, které se objevují jako její štít. Richardovým unikátním kouskem jsou pak překrásné sandálky, kterých by si ovšem jejich majitelka příliš neužila, protože jsou vyrobeny z ostnatého drátu.

Co z těchto skulptur ale dělá daleko lákavější artikl ke koupi není jejich krása samotná, ale původ jejích složek. Vyřazené dráty našly znovu svůj účel, a tak se zmenšuje množství odpadu, který by skončil na skládkách.

Sculpture by Richard Stainthorp. #art #artwork #fineart #sculptures #inspiration #richardstainthorp

Fotka zveřejněná uživatelem @tasi.096,

#richardstainthorp

Fotka zveřejněná uživatelem Ekaterina (@ekaterinazextrasrussia),