Jestliže se chystáte vyhazovat gramofonové desky, ještě chvilku počkejte. Přestože už toho příliš nezahrají, můžete je ještě zužitkovat – a dokonce z nich udělat stylovou a praktickou dekoraci do bytu. Nebudete potřebovat nic jiného, než LP desku, olej a troubu. A jak na to?

lp-bowl-close-up


[adrotate banner=“9″]


1.Troubu předehřejte na maximum.
2. Zvolte desku s barevným štítkem – nejlépe tu, kterou už nikdy nechcete slyšet. Důkladně ji očistěte mýdlem a vodou a dobře ji vysušte.
3. Spodní stranu lehce potřete olejem (arašídový olej by byl nejlepší, ale postačí jakýkoli co máte doma) a pak desku položte naolejovanou stranou na plech. Časovač nastavte na 1 minutu a 35 sekund.
4. Plech dejte do trouby a zapněte časovač. Po 45 vteřinách vezměte dřevěnou špachtli a překlopte desku. To aby se rovnoměrně ohřála.
5. Když už je na čase, desku vytáhněte a začněte formovat okraje nahoru (viz fotografie). Miska by neměla být příliš horká; pokud je, postačí rukavice (ne plastové!) Na formování mísy budete mít jen 20-30 sekund, takže musíte pracovat rychle.
6. Pokud to není úplně dokonalé, dejte desku zpět do trouby na 10-15 vteřin – poté tvar můžete doladit. Jestli se vám miska nepovedla vůbec, vložte ji do trouby zkrátka dokud nezvadne do své původní podoby.

Hotový výrobek bude menší, než by se dalo čekat. I tak by se tam měly vejít tři banány, jedno velké jablko a čtyři kusy česneku nebo také mobil, klíče a sluneční brýle.

lp-bowl-storage

making-lp-bowls

lp-bowls

lp-record-bowl
Zdroj / Source