[adrotate banner=“1″]

Ve světě i u nás se čím dál větší oblibě těší ručně připravené dárky, které skýtají mnohá pozitiva. Kromě toho, že ušetříte peníze, darujete něco ze sebe, něco čemu bylo věnováno úsilí a váš osobní čas. Už to v dnešní době potěší více než předražená kosmetická kazeta z drogerie. Tipů je nepřeberné množství a my dnes přinášíme dva z nich, na které budete potřebovat pouze suroviny a věci, které máte povětšinou doma.

kk

Na první tip, kterým jsou ořechy naložené v medu potřebujete pouze směs ořechů podle vlastního výběru, kterou orestujete na pánvi. Poté už jen kladete lžící vrstvy ořechů do sklenice a zaléváte medem. Důležité je nesypat ořechy naráz, slepily by se! Budete je mít hotové do hodinky a pokud zapojíte fantazii, nikoho dárkovou sklenicí s vlastnoručním popiskem neurazíte. Přidáte-li vánoční mašli, můžete směle vyrazit na návštěvu mezi svátky.

Další možností je připravit si restované slané ořechy s medovou krustou. Ořechy restujete cca 2 – 3 minuty na kokosovém oleji, poté přidáte 2-3 lžíce medu a další minutu mícháte nad plamenem. Osolíte, promícháte a kladete na plech vyložený pečícím papírem, kde je necháte zaschnout. A máte hotovo! Ve sklenici vydrží 2-3 týdny. Věřte ale, že nevydrží…

kkkkkkkk