Léto je tu a s ním i horké dny, ke kterým neodmyslitelně patří osvěžující zmrzlina. Proč si ale zdravou a chutnou zmrzlinu nevyrobit doma? Vše co k tomu potřebujete je mixér a čtyři ingredience, které jsou levné a dostupné. To vše vám stačí na vykouzlení zdravé a osvěžující jahodové zmrzliny, kterou zvládnete vyrobit za pět minut! Nebojte se experimentovat, místo jahod můžete použít jakékoliv jiné ovoce, které vám letní dny zajisté zpříjemní. Za touto vynikající zmrzlinou stojí Kelly Senyei, která našla svou vášeň v potravinách a zdravém životním stylu. Veškeré chutné a zdravé recepty najdete na jejích stránkách.

[adrotate banner=“33″]

Pokud tento jednoduchý, ale chutný recept od Kelly vyzkoušíte, nezapomeňte se s námi podělit o výsledek. Zmrzliny totiž není nikdy dost!

Na 4 porce budete potřebovat:

  • 4 hrnky mražených jahod
  • 3 lžíce medu nebo agávového sirupu
  • půl hrnku bílého jogurtu
  • 1 lžíce citronové šťávy

1

Postup:

Jahody, med (nebo agávový sirup), jogurt a citrónovou šťávu vložte do mixéru a mixujte zhruba 5 minut, dokud vám nevznikne krémová hmota.

Jahody, med (nebo agávový sirup), jogurt a citronovou šťávu vložte do mixéru a mixujte zhruba 5 minut, dokud vám nevznikne krémová hmota.

Hotovou zmrzlinu můžete ihned podávat, nebo nalít do vzduchotěsné nádoby a zamrazit po dobu maximálně jednoho měsíce.

Hotovou zmrzlinu můžete ihned podávat, nebo dát do vzduchotěsné nádoby a zamrazit po dobu maximálně jednoho měsíce.

Místo mražených jahod můžete použít i čerstvé, ale zmrzlina nebude studená, proto ji ihned dejte zamrazit.

Místo mražených jahod můžete použít i čerstvé, ale zmrzlina nebude studená, proto ji ihned dejte zamrazit. Dobrou chuť!