Kdo by neměl rád originální šperky? Navíc pokud jste šikovní, bude to pro vás hračka si je vyrobit. Zkuste měděnou origami brož ve tvaru labutě nebo rozkvetlý prsten, se kterým budete mít kus přírody stále u sebe.

LABUTÍ BROŽ
Origami je sice japonské umění skládání rozličných motivů z papíru, ale lze tuto techniku použít i na jiný materiál. Například z měděné folie si můžete složit nádhernou brož.

Budete potřebovat:
0,2 mm tenká měděná fólie/plíšek (můžete použít i stříbrnou)
papír a tužka
nůžky
uzavíratelný špendlík (vhodný na brože)
lepidlo na šperky/tavná pistole

Postup:
Rozhodněte se, jak by vaše brož měla být velká a podle toho si narýsujte na papír čtverec. Podle něj si potom vystřihněte stejný čtverec i z plíšku. Z jednoho čtverce vytvoříte 2 labutě. Měděný čtverec opět rozdělte na 2 trojúhelníky a začněte skládat labuť podle foto návodu výše. Posledním krokem bude přilepení zavíracího špendlíku z druhé strany labutě. Pokud lepíte lepidlem nechte několik hodin zaschnout. Pokud tavnou pistolí, můžete svou novou brož začít nosit již po pár vteřinách :).


[adrotate banner=“65″]


KVĚTINOVÝ PRSTEN
Prsten ze sukulentů.. Nádherný kousek přírody, který vám doslova rozkvete na ruce :). Navíc, až ho nebudete chtít nosit na ruce, můžete ho opět zasadit a on bude růst dál.

Budete potřebovat:
vhodný prstýnek (ukázka níže)
květinové lepidlo
sukulenty

Začněte tím, že sukulenty od sebe oddělíte jemným tahem na malé kousky, aby se dobře vešly na základnu prstenu. Vyberte vhodný kousek sukulentu a malým množstvím lepidla přilepte k prstenu (držte u sebe alespoň 30 vteřin). A máte hotovo..

Nádherný a živý prsten můžete nosit dokud vás neomrzí. Jakmile k tomu dojde, nevyhazujte ho. Jen ho opatrně sloupněte z prstenu a zasaďte do hlíny. Při pravidelném zalévání a dostatečném sluníčku bude i nadále růst. No není to krásné? 🙂


[adrotate banner=“65″]


 

Uložit

Uložit