Příprava levandulové limonády je skvělý způsob, jak využít úžasné léčivé vlastnosti levandule – silně aromatické bylinky, která uklidňuje smysly. Přidává se zejména do mýdel, koupelových solí a sprchových gelů, kde je relaxace po dlouhém dni někdy více než nutná. Ve speciálních obchodech jsou také k dostání levandulové pytlíčky, které krásně provoní čisté prádlo ve skříni, anebo si je můžete umístit kdekoli jinde.

Čistý esenciální levandulový olej je využíván ale zejména pro zdraví – je nejjemnější z esenciálních olejů, ale také nejmocnější. Levandulový olej má chemicky složitou strukturu z více než 150 aktivních složek, které vysvětlují jeho účinnost na pomoc mnoha zdravotním potížím. Má úžasné protizánětlivé, protiplísňové, antidepresivní, antiseptické, antibakteriální, antimikrobiální, protikřečové, analgetické, detoxikační, hypotenzivní a uklidňující účinky.

Výzkumy na Floridě prokázaly, že k výhodám levandulového oleje patří také snížení úzkosti a nervozity studentů před  stresujícími zkouškami ve škole. Levandulová aromaterapie aplikovaná v nemocničním prostředí také prokázala, že mnozí pacienti na předoperačním spíše relaxovali a odpočívali, než-li se stresovali čekáním na zákrok. Oficiální důkazy nasvědčují tomu, že levandulový olej slouží i jako pomocník při zmírnění bolesti hlavy, kocoviny, menstruačních a porodních bolestí a ucpaných dutin. Použití levandule je velmi snadné – čichání po dobu tří minut bohatě stačí k tomu, abyste se cítili uvolněnější a klidnější. Levandulový olej stačí po 8-10 kapkách nakapat do koupele – mimo jiné i krásně hydratuje suchou pokožku.

Nově je to i jiný způsob, jak levanduli využít – s pomocí oleje si připravit vzhledově i chutově atraktivní limonádu, která uklidní v chladných i horkých dnech a na její jednoduchou přípravu stačí jen pár ingrediencí:

  • 1 šálek medu (nebo cukru)
  • 12 šálků čisté, nejlépe chlazené vody
  • 1 kapka levandulového oleje
  • 1 polévková lžíce sušené levandule nebo 1/4 čerstvých drcených květů
  • 1 šálek čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • led
  • větvičky na ozdobu

Coconut-Lavender-Lemonade-T-e1403963423619

[adrotate banner=“31″]

Zdroj