[adrotate banner=“38″]

Indiánské lapače snů tvořené podle speciálního rituálu chrání naše sny. I bez znalosti těchto obřadů má však vlastnoručně vyrobený lapač snů vždy své kouzlo, i když možná noční můry neodhání. Každopádně slouží i jako pěkná dekorace, ať na jeho magickou moc věříte, nebo ne. V tomto návodu si ukážeme, jak si vytvořit takový malý lapač snů, který může dodat vašemu domovu kouzlo, nebo ho můžete nosit i jako náhrdelník.

Co budeme potřebovat

  • kovový kroužek nebo klíčenku
  • bavlnky
  • korálky
  • dekorativní peříčka
  • jehlu
  • vteřinové lepidlo nebo lepidlo Herkules

Postup

DIY - lapač snů, dreamcatcher

1. Pokud používáte klíčenku nebo se vám kovový vzhled kroužku nelíbí, můžete pomocí bavlnky kroužek omotat. Stačí na její začátek kápnout lepidlo, přilepit ho ke kroužku a začít omotávat. Když je hotovo, přilepíme i konec bavlnky, aby se neodmotával.
V místě, kde se kovový kroužek spojuje, uvážeme na konci bavlnky uzlík směrem dovnitř kruhu a přebytečný konec ustřihneme. Uzlík můžeme zakápnout lepidlem, aby se nerozvazoval. Na bavlnku navlékneme jehlu a začneme po obvodu kroužku tvořit očka tak, jak vidíte na obrázku.

DIY - lapač snů, dreamcatcher

2. Jakmile se dostaneme ke konci obvodu, stejným způsobem začneme rovnou tvořit očka na právě vzniklé řadě a takto postupujeme směrem ke středu. Kdykoliv můžete přidat i korálek.

DIY - lapač snů, dreamcatcher

3. U středu je volba zakončení na vás: pokud nechcete uprostřed korálek, jednoduše na bavlnce uvažte uzlík a zakápněte lepidlem. Jestli se rozhodnete pro korálek, navlékněte ho na bavlnku, tu protáhněte očkem na opačné straně a znovu přes korálek. Až poté uvažte uzlík a zakápněte lepidlem.

DIY - lapač snů, dreamcatcher

4. Na bavlnku, na jejíž konec uvážeme uzlík, navlékneme korálek. Přivážeme ke spodnímu očku těsně u kroužku. Pírko se dá připevnit velmi snadno, namočíme jeho špičku do lepidla a vsuneme do korálku.

DIY - lapač snů, dreamcatcher

5. Okolní dvě strany ozdobíme korálky nebo dalšími pírky, přivážeme bavlnku a lapač snů je hotov.

[adrotate banner=“38″]