Madeline Stuart sní o tom, o čem pravděpodobně fantazíruje spousta děvčat – ráda by se stala modelkou. V jejím případě je ale uskutečnění takového snu o něco těžší; osmnáctiletá dívka má totiž Downův syndrom. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění způsobené mutací genu. Zpomalený duševní vývoj, náchylnost k určitým nemocím a charakteristický vzhled – to a další symptomy způsobuje ve skutečnosti jen jeden chromozom navíc.

[adrotate banner=“9″]

Madeline, pocházející z australského města Brisbane, se v minulém roce rozhodla zaměřit na své zdraví a tak zhubla dvacet kilo. S podporou maminky zároveň pracuje na tom, aby změnila způsob, jakým se na krásu a Downův syndrom lidé dívají. Během svého života Madeline bojovala s nadváhou a problémy se srdcem – loni se však rozhodla převzít nad svým životem kontrolu. Protože vždycky milovala pozornost a ráda se předváděla před fotoaparátem, její maminku nijak nepřekvapilo, když přišla s nápadem stát se modelkou. V dnešní době tedy hledají agenta, který by se Madeline ujal.

down-syndrome-model-madeline-stuart-australia-6
Když byla Maddy malá, cizí lidé ji zastavili na ulici a řekli jí, že by se neměla objevovat na veřejnosti. „Myslím, že je na čase, aby si lidé uvědomili, že i lidé s Downovým syndromem mohou být krásní a sexy. Ráda bych, aby mi konečně všichni přestali říkat, jak je jim to líto, protože to je velice pošetilé prohlášení. Spousta lidí mě lituje a vidí ji jen jako přítěž. Ano, občas je s ní hodně práce – ale mně je ve skutečnosti spíše líto lidí, kteří nikdy nezažijí tak nepodmíněnou lásku někoho, jako je Maddy,“ prohlásila její maminka.

down-syndrome-model-madeline-stuart-australia-16

madeline1

madeline3

madeline5

madeline6

madeline7

Madeline PŘED (vpravo) a POTÉ (vlevo), co zhubla.

madeline8

madeline9