[adrotate banner=“1″]

Společnost MIT academics navrhla knižní přístroj, díky kterému ucítíte stejné pocity jako protagonista příběhu. Zařízení připojené k tělu dokáže změnit fyzické charakteristiky nositele. Obvykle při čtení knihy sympatizujete s hrdinou pomocí svých představ a slov, ale tato vychytávka vám skrze propojené senzory předá opravdovou náladu a emoce, a přesto ponechá i prostor vaší fantazii! Mimo to poskytuje opravdu dokonalý zážitek a je jako šitá na míru každému individuálnímu čtenáři – způsobuje změnu srdeční frekvence, kolísání teploty anebo díky vzduchovým „airbagům“ zařídí, abyste cítili „svírání“.

Obálka knihy má 150 LED světýlek k vytvoření světla závislého na měnící se náladě a atmosféře příběhu. Také má vlastní topné zařízení, které má vliv na teplotu kůže. Pro vyzkoušení přístroje autoři použili jako prototyp knihu „Dívka, která byla zapnuta“ od Jamese Tiptree, což je kniha, která obsahuje širokou škálu emocí a různých scén.

Kdyby se tento přístroj objevil na trhu, měli byste o něj zájem nebo dáváte přednost klasickému čtení?

beach2 MIT-designs-book-that-lets-readers-feel-the-protagonists-pain-designboom-01 MIT-designs-book-that-lets-readers-feel-the-protagonists-pain-designboom-02 MIT-designs-book-that-lets-readers-feel-the-protagonists-pain-designboom-03 MIT-designs-book-that-lets-readers-feel-the-protagonists-pain-designboom-04

[adrotate banner=“1″]

Zdroj