Zoe Keller ve svém studiu v South Portland ve státě Maine pokračuje v práci na průsečíku umění a vědy. Vzniká její tisková série Ocean Biodiversity. Digitální ilustrace jsou důkazem pečlivé techniky a vnímavosti k anatomickým detailům. Předvádějí širokou škálu mořského života s desítkami druhů chobotnic, medúz a dalších mořských tvorů shromážděných v hustých shlucích.

Série vytvořená ve spolupráci s PangeaSeed Foundation, neziskovou organizací pracující na ochraně oceánů prostřednictvím umění, je podle vyjádření Keller výsledkem hloubkového výzkumu. Často vyzývá organizace jako Monterey Bay Aquarium Research Institute a Schmidt Ocean Institute, aby se zaměřily na nejohroženější druhy.

Ke svému mořskému projektu sama vysvětluje:

Nejnáročnější na zpracování mořských témat je to, že prostě nerozumíme oceánskému životu tak důvěrně jako životu na souši. Shromažďuji co nejvíce informací a kombinuji je s trochou umělecké licence, abych – doufejme! – nadchla diváky svých obrazů a získala jejich zájem pro neuvěřitelné druhy žijící pod mořskými vlnami.

Zdroje: Instagram | PangeaSeed shop |  Antler Gallery | Nahcotta Gallery | National Museum of Wildlife Art 

#1

Octopodes

#2

Medusozoa

#3

 Deep Sea

#4

Syngnathidae

#5

Medusozoa

#6

Syngnathidae

#7

Deep Sea

#8

Octopodes