[adrotate banner=“49″]

Slyšeli jste už o plačících svíčkách? Nová korejská firma The Jacks uvedla na trh svíčky navrhnuté tak, aby i stékající vosk vypadal zajímavě. Keramické svícny mají tvar zaječí nebo srnčí hlavy, stejně jako i lidské lebky. Svíčky samotné vypadají jako mozek, uši nebo parohy a v průběhu hoření vosk vytéká otvory pro oči, čímž tvoří efekt slz. Každá barva svíčky má jinou vůni – konkrétně čistá bavlna, vanilka, levandule, kokos a kakao. Všechny jsou ze sójového vosku. Liší se i v délce doby hoření: „lidský mozek“ vydrží až 30 hodin, zatímco parohy a uši hoří 5 až 10 hodin.

V srpnu letošního roku tato skupina lidí spustila Kickstarter kampaň s tím, že kdokoli přispěje $23 a více, obdrží poštou právě včas pro Halloween jednu z těchto designérských svíček. Původním cílem bylo $15 000, ale překvapivým výsledkem po skončení kampaně byla suma překračující $100 000. Momentálně byl cíl zvýšen na $120 000 pro vylepšení způsobu výroby, nástroje a produkci. Pokud se podaří dosáhnout této částky, začnou produkovat i nově navržené tácky pro odkapávající vosk.

Nápad na tyto svíčky se zrodil díky popelníku – jednomu z členů týmu chyběl, a tak si na 3D tiskárně vytiskl takový, co vypadal jako lebka. Nato jiného člena napadlo v něm zapálit svíčku a plán byl na světě. Tím ale jejich práce teprve začala. Přes výběr nenáročného a levného materiálu pro svícen a spousty pokusů vymodelování toho správného tvaru, se dostali až k současným jednolitým podobám, kdy je potřeba šest různých forem pro odlití jednoho kusu. Tvorba svíček je samostatnou kapitolou: špatný tvar, úhel nebo tloušťka znamenaly neúspěch. Dnes jsou výsledkem propracované kousky, které ve svícnech sedí tak, jak mají, a úspěšně plní i svůj prvotní účel – spouští voskové slzy.

 

[adrotate banner=“38″]