Snad každý majitel kočky alespoň jednou přemýšlel o tom, co jeho mazlíček dělá, když nikdo není doma. Možná se dívá z okna na ptáky, usazuje se na kuchyňském stole nebo dokonce vede nějaký utajený život?

Jdete do práce – kočka vás ignoruje. Vrátíte se – kočka vás ignoruje. Klidně sladce spí celý den a vůbec vás nepostrádá. Aktivuje se přesně tehdy, když jdete spát.

Okamžikem vašeho odchodu se stává úplným vládcem bytu. Roztomilý lupič šťastně dojí sendvič, který jste zapomněli na stole, upije vašeho čaje a pokusí se sežrat akvarijní rybičky, pokud nějaké máte. A když se večer hned u dveří rozčílíte nad tím, kde se vzala ta voda na zemi, udělá tak nevinný obličej, až se okamžitě zastydíte, že jste kočku vůbec chtěli pokárat.

Možná si myslíte, že kočka vnímá váš odchod do práce jako katastrofu a bojí se, že jste ji opustili. Představujete si, že se smutně se usadí na vaší bundě, bude počítat minuty a čekat na okamžik, kdy se zarachotí klíč v zámku a ona se rozběhne do chodby, aby vás mohla se šťastným vrněním přivítat. Kočka je ve skutečnosti natolik zaujata sama sebou, že spíš touží po tom, aby byla sama.

Jakmile odejdete, váš mazlíček už zkouší sílu všech tapet, pohovek a křesel v bytě a šplhá na dveře.

Tohle není kočka, ale skutečný gentleman se šlechtickou krví. Je schopna klidně ulehnout ke spánku, i když poblíž lákavě voní smažené kuře. Možná je tak dobře vychovaná, možná má tak dokonalé způsoby sama od sebe, ale jedno je jisté: můžete ji bezpečně nechat doma spolu s ptáky, odložit jídlo na stole a otevřít okna, a přesto nedojde k žádné nehodě.

Tento drobný zloděj přesně ví, kam se poděla vaše druhá ponožka a vaše sluchátka, která jste nedbale odložili na stole. Všechno, co leží volně, se okamžitě stává majetkem kočky.

Neexistuje lepší místo pro spaní než vaše klávesnice. Když jste doma a sedíte za počítačem, kočka klidně spí kdekoliv, ale jakmile odejdete, stane se vaše pracoviště kočičím pelechem.

Co si myslíte, že dělají vaši kočičí miláčci, když nejste doma? Poznali jste v některé z nakreslených koček tu vaši?

Zdroj: Adme