Bajkal je jezero rekordů: nejhlubší jezero na světě, největší sladkovodní jezero a jedno z nejčistších jezer na planetě. Je domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů endemických v regionu.

Mým cílem bylo najít a vyfotografovat tuleně v jejich přirozeném prostředí, pod vodou. Dříve se to jen málokomu podařilo a já jsem opravdu chtěl ostatním ukázat panenskou krásu tohoto místa a jeho obyvatel. Už jsem to zkoušel před dvěma lety v listopadu, ale nevyšlo to: jezero zamrzá někdy v polovině ledna a najít tuleně na volné vodě bylo docela těžké. Protože byli příliš plaší, zmizeli na okraji mého zorného pole.

Zdroje: dmitrykokh.com | Instagram | Facebook

#1 Jízda na ledu při hledání tuleňů

#2 Hodiny hledání mohou být vyčerpávající i pro ty nejvytrvalejší.

#3

#4 Strop a stěny z ledu pod vodou

#5 Mraky z ledu

#6

#7 Brána do jiného světa

#8 Po několika ponorech a vypjatém úsilí jsem konečně dosáhl kýženého cíle. Když jsem se zespodu pomalu přibližoval k noře, viděl jsem tam nějaký pohyb a pak – zvědavý čenich.

#9

#10

#11 Vzduchové bubliny na ledové ploše jsou známky dýchání tuleně, nejspíš pocházejí od matky tohoto mladého tuleně. V tomto období vylézá na povrch jen jednou nebo dvakrát denně, aby nakrmila své mládě a zkontrolovala, zda je díra zamrzlá.

#12

#13 Tuleň bajkalský plovoucí v ledové trhlině

#14 Mladé, zvědavé a přátelské štěně!

#15 Pozdrav z Bajkalu!

podobné články