Belgický umělec Hans Op de Beeck  změnila refektář Jakobínského kláštera v Toulouse na neobvyklou multi-smyslovou instalaci v rámci Printemps de septembre festivalu. Dřevěná cesta s řetězcem světelného značení vede návštěvníky přes písečné duby plné holých stromů a základny pro kempování. Projekt Garden of Whispers je dle autora dokonale synchronizovaný s myšlenkou, že člověk je bytost, která prochází etapami svého života a jeho pouť připomíná tragi-komedii. Práce má stimulovat rozum a zve diváky k zažití tohoto prostředí pomocí vizuální, čichové a sluchové stránky.


[adrotate banner=“56″]


Audio šeptajících hlasů vyplňuje prostor, který najednou budí dojem prázdného, ale zároveň i plného. Návštěvníci jsou povzbuzeni k meditaci v těchto prostorách, kde najdou různé odkazy na mytologii, náboženství a historii v malých živých obrazech. Umělec si klade za cíl vytvořit nadčasový zážitek mimo návštěvníka známé umění. Garden of Whispers je k vidění do 27. listopadu ve Francii. Zajímala by vás podobná instalace?

hansopdebeecktoulouse1 hansopdebeecktoulouse2 hansopdebeecktoulouse3 hansopdebeecktoulouse4 hansopdebeecktoulouse5 hansopdebeecktoulouse6 hansopdebeecktoulouse7 hansopdebeecktoulouse9 hansopdebeecktoulouse10 hansopdebeecktoulouse11 hansopdebeecktoulouse13


[adrotate banner=“56″]