[adrotate banner=“49″]

Turecká umělkyně Sena Runa se quillingu, neboli obrazům z krouceného papíru, od ledna tohoto roku věnuje na plný úvazek – tvoří zajímavá díla, jejichž design si navrhuje sama. Její obraz se objevil například na obálce knihy a jeden navrhla přímo pro The Peanuts Movie, který byl vybrán a letos v létě vystaven při události CineEurope v Barceloně.

„S quillingem jsem začala roku 2012. Když jsem brouzdala po internetu a hledala inspiraci a ten pravý koníček přesně pro mě, narazila jsem na obrázek, který byl tvořený technikou quillingu, ale neměla jsem ani ponětí, jak se to nazývá. Zkusila jsem to, ale dopadlo to příšerně. Poté jsem objevila spousty quillingových obrazů, ale brzy jsem nalezla svůj vlastní styl kombinace quillingu a náčrtů. Své vzory si navrhuji sama. Vytvoření vlastního stylu vám dodává pocit svobody. Baví mě navrhovat věci, které jsem nikdy předtím od nikoho jiného neviděla.

Jakmile jsem se rozhodla opustit korporátní svět nadobro, otevřela se mi nová stránka života a rozhodla jsem se následovat vášeň mého života – umění. Pracuji sedm dní v týdnu, ale přináším ráda bohaté barvy do životů ostatních lidí a užívám si šíření své radosti na spoustě místech po celém světě.“

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru, Buddha

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru, kytara

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru, Le Petit Prince, Malý princ

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru, Disney, Mickey Mouse

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru, Disney

Sena Runa - Quilling, umění krouceného papíru

[adrotate banner=“38″]