[adrotate banner=“1″]

Barbara Heller je umělkyně velkého formátu. Tím není myšlený jen rozměr jejích unikátních děl, ale hlavně myšlenka, která se v každém ukrývá. Umělkyně vystavuje již 30 let svá díla na mezinárodní úrovni a její práce sloužila jako předloha pro mnoho knih a článků. Na otázku, odkud neustále čerpá inspiraci odpověděla: „Čerpám z vlastních fotografií, starých rodinných fotografií, mého židovského dědictví, ze světových náboženství a mých zkušeností. Pokud mi něco vadí, ať už je to potrat, události z 9.11., miny a nesmyslné války nebo co se děje se životním prostředím, či s námi, snažím se to promítnout do toho, co dělám“.

vv9
Její díla jsou zajímavá po všech směrech. Původně byla grafičkou, bohužel z výparů dostala těžký zápal plic a tuto oblast musela opustit. Poté se umělkyně vrhla na malování na látku. Bohužel s tím začala v době, kdy měla malé dítě a bylo těžké odcházet k dítěti od látky, na které usychaly barvy. Zvolila tedy tkalcovský stav. Barbara má vztah k přírodě a oceňuje práci s přírodním materiálem.

v1v7v10v4v3v6

Na otázku: „Pokoušíte se o navození určitých pocitů ve svém publiku?“ odpověděla: „Ano.Vidím sama sebe jako politického umělce a chci, aby se lidé zastavili, dívali se a přemýšleli. Snímky jsou vybrány pro jejich emocionální rezonanci a každý aspekt návrhu gobelínu slouží ke zdůraznění zprávy. Toto poselství je často jen podtext a není zřejmé, ale to je vždycky v mé mysli“.

v2

Umělkyně židovského původu se snaží také apelovat na svůj vztah k přírodě a žít ekologickým, životní prostředí nezatěžujícím způsobem.