Školní docházka je běžným životním stylem mnoha dětí po celém světě, ale ne v Bangladéši. Více než 4 miliony dětí musely brzy vyrůst, aby mohly v raném věku začít pracovat a podporovat tak své rodiny. Prováděním různých prací, které nejsou vždy nejjednodušší, často ohrožují své zdraví a pohodu. Ale co je nejdůležitější, přicházejí o příležitost zajistit si budoucnost a právo být dítětem.

Oceněný fotoreportér GMB Akash z bangladéšské Dháky využívá své možnosti k tomu, aby svými pracemi vyprávěl životní příběhy marginalizovaných lidí ve své vlasti. Problémem dětské práce se zabývá více než 15 let a podnikl řadu kroků, které vedly k obrovským změnám v životech chlapců a dívek, které se musely vzdát svého dětství.

GMB Akash obvykle používá své vlastní peníze, aby osvobodil děti od náročné pracovní rutiny a poslal je do školy. Fotograf si dal za úkol zlepšovat životy lidí, které fotografuje, a proto za to nese plnou finanční odpovědnost – člověk dává lidem téměř veškerý svůj příjem a ponechává si jen minimální množství hmotných zdrojů pro život.

Zde jsou některé z jeho dojemných fotografií, které dokonale ilustrují, jak se život těchto chudých dětí změnil k lepšímu.

Zdroje: Instagram | Facebook | twitter.com | gmb-akash.com | patreon.com

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19