Kolikrát se vás už tento týden někdo zeptal, kam pojedete letos na dovolenou? Zatímco kolega vedle vyjmenoval minimálně 3 destinace, kam by se letos chtěl podívat, vy jen kroutíte rameny se slovy, že zatím ještě nevíte a že vlastně ani nemáte pořádně čas si vybrat nějaké zajímavé místo, protože pouhé válení u moře není nic pro vás. Následujících 7 tipů vás provede těmi nejzajímavějšími městy divokého Španělska, kde víno teče proudem, jídlo vás bude svádět na každém kroku a před půlnocí rozhodně nepůjdete spát! Čtěte.


[adrotate banner=“54″]


7. Barcelona

Začneme turisty velmi vyhledávanou Barcelonou, která je druhým největším španělským městem. Je to kolébka nočního života a kulturních památek.

barcelona

© Laura Gooyers

6. Estepona

Estepona je oblíbené rekreační město ležící na pobřeží. Najdete tady mimo jiné první nudistickou pláž ve Španělsku, která má příznačný název „Costa Natura“.

estepona

© Laura Gooyers

5. Sevilla

Hledáte-li španělské město, kde poznáte krásu flameca v kombinaci s tradiční hudbou a pravou chuť tapas, nemůžete jet jinam než do Sevilly.

sevilla

© SandiMako

4. Bilbao

Na své si ve Španělsku přijdou také milovníci architektury a umění obecně. Původně industriální město se stalo kulturním střediskem hlavně po otevření Guggenheimova muzea.

820x480xBilbao-Guggenheim-Spain-820x480.jpg.pagespeed.ic.kjnt9F29wN

© Santi Rodriguez

3. Marbella

Marbella ve Španělsku je něco jako St. Tropez ve Francii. A místní přístav Puerto Banús je centrem luxusních podniků a barů.

820x480xMarbella-Spain-820x480.jpg.pagespeed.ic.eOaD8g2rEO

© Laura Gooyers

2. San Sebastian

V žádném jiném městě se nesetkáte s pravými španělskými delikatesami než v baskickém San Sebastianu. Je to ráj gurmánů, proto je ale potřeba počítat s tím, že vám tu zrovna nemusí moc chutnat. Na druhou stranu je všechno vyváženo atmosférou města.

820x480xSan-Sebastian-Spain-Tapas-820x480.jpg.pagespeed.ic.yF60ZN6eFd

© Matyas Rehak

1. Ibiza

Není žádným tajemstvím, že je Ibiza hlavním městem španělské hudební a taneční scény. Kromě toho si tu můžete užít i nádherné východy slunce a potěšit své chuťové buňky rozmanitými plody moře.

820x480xIbiza-Cala-dhorte-820x480.jpg.pagespeed.ic.4cvBMRJY7O

© Laura Gooyers


[adrotate banner=“54″]