Zatímco dělají někteří graffiti umělci pochybné kresby a štítky v různých částech měst po celém světě, jiní přeměňují městské prostory na ohromující umění. Například talentovaný 31letý mexický umělec Carlos Alberto z Guadalajary vytváří mimořádné anamorfické pouliční umění. Transformuje prázdné prostory na surrealistické scény, které při pohledu ze správného úhlu ožívají. Umělec si dokáže mistrovsky hrát se stíny a perspektivou a vytváří barevné trojrozměrné optické iluze.

Carlos Alberto maloval celý svůj život, ale nakonec se stal restaurátorem, dokud neobjevil trojrozměrné pouliční umění a dokázal, že praxe opravdu vede k dokonalosti.

,,Specializoval jsem se na archeologické dědictví, takže jsem několik let pracoval na mexickém Yucatánském poloostrově, abych restauroval fresky. Když jsem se ale začal účastnit festivalů pouličního umění, rozhodl jsem se pozastavit svou kariéru a vyzkoušet si vytváření 3D obrazů. Zpočátku to bylo trochu matoucí, úplně jsem nerozuměl tomu, jak vytvořit perspektivu, aby iluze dokonale fungovala. Teď je to součást mého života a nedokážu si představit, že bych dělal něco jiného, ​“ řekl umělec.

,,Pro mě je svět kolem mě nekonečným zdrojem inspirace. Příroda je plná divů, a tak se snažím vykreslit krásu všech tvorů, které vidím, a to tak, že je umístím do surrealistického kontextu – jako magický sen, říká. – Ale nejen to (mě inspiruje), také si myslím, že i lidé mohou být neobvyklí a inspirativní. Pokaždé, když čtu, že někdo udělá dobrý skutek, dodá mi to naději na lepší budoucnost, takže, ačkoliv lidi moc nemaluji, jejich činy mě inspirují k tomu, abych byl kreativní a snažil se svou prací inspirovat ostatní.“

Zdroj: BoredPanda