Dýně všech tvarů a barev jsou dobré nejen do kuchyně, ale také jako dekorace do podzimního interiéru. A nemusíte se omezovat jen na vyřezávané tváře. Z dýně se dá vymyslet tolik zajímavých věcí!

Není vždycky nutné dělat něco složitého, někdy stačí dýně a zajímavě položit a přidat listy nebo květiny – a interiér se promění. A dýně umožní i lidem, kteří rádi tvoří vlastníma rukama, aby ukázali svůj potenciál.

Dýňové vázy

Chcete okamžitě změnit svůj interiér? Pak si vyrobte vázu z dýně! Taková podzimní kompozice nenechá nikoho lhostejným. Vyberte dýni se stabilním dnem, odstraňte z ní dužinu a dovnitř vložte sklenici s kyticí. Můžete si i vyrobit roztomilou misku na bonbóny!

#1

#2


Malované dýně

Nejjednodušší způsob, jak přeměnit dýni, je natřít ji barvou. Jen si musíte předem rozmyslet, zda dýni namalujete v jedné barvě, nebo ji uděláte vícebarevnou, například jako na fotografii níže.

#3

#4

#5

Před malováním nezapomeňte opláchnout a vysušit povrch dýně. Používejte voděodolné materiály, jako je akrylová barva. Bílé a zlaté barvy budou vypadat velkolepě.

#6

#7

#8

Dýně s kresbami a vzory

Nezáleží na tom, jestli umíte kreslit, nebo ne. Použijte šablonu nebo jen nalepte na dýni krásný obrázek.

#9

#10

#11

Barvu lze nanášet i nestandardními způsoby. Podívejte se, jak zajímavé mohou být výsledky! Jen nezapomeňte hotové dílo důkladně vysušit a v budoucnu jej chránit před vlhkostí.

#12

#13

Obyčejné připínáčky jsou skvělým materiálem na zdobení dýně! Nakreslete požadovaný vzor na slupku tužkou a pak podle vzoru napíchejte připínáčky. Exkluzivní dekorace do interiéru je připravena!

#14

Vzory na dýni lze řezat i ostrým nožem. To bude vyžadovat určitou vynalézavost. Ozdobte ovoce snítkami, jak je znázorněno na fotografii níže, a udělejte z něj jeden z prvků kompozice.

#15

Dýně s písmeny – stylová dekorace pro dům i zahradu

Kromě kreseb a vzorů lze na dýni aplikovat písmena, slova a celé věty. Barvy, fixy, použijte cokoliv a klidně experimentujte s umístěním nápisů. Stačí vystřihnout písmena, která se vám líbí, z lesklého časopisu a přilepit je na povrch dýně latexovým lepidlem, které nezanechává žlutý odstín.

#16

#17

Nakreslete na každou dýni písmenko a udělejte z nich nějaké slovo: „Děkuji“, „Štěstí“, „Dovolená“. Nebo je můžete použít jako nástěnku na přání či „knihu“ recenzí. Ať každý z vašich hostů zanechá na ovoci nějaký nápis. Získejte originální pamětní dýni!

#18

Okouzlující dýně s flitry a kamínky

Použijte velké a malé kamínky. V tomto případě není nutné pokrýt celý povrch vybraným materiálem, stačí se zaměřit na horní část nebo kreslit pruhy. Skvělý nápad je předkreslit si složitý vzor a poté jej vyskládat kamínky. Pokud máte nepotřebné staré šperky, klidně je použijte.

#19

#20

Skvělé proměny dýně

Dýně je kouzelná zelenina! Pamatujete si na pohádku o Popelce? Nyní můžete něco podobného přivést k životu. K výrobě budete potřebovat jednu velkou dýni a několik malých plodů . Dětské hračky pomohou dodat kompozici kouzlo. A dovnitř „kočáru“ můžete dát svíčku.

#21

#22

Z obyčejné dýně můžete vytvořit vtipnou kompozici s figurkami myší. Hlavní věc je pečlivost při vyřezávání otvorů a dostatek fantazie.

#23

#24

Podzimní kompozice z dýně pro domov

A nakonec si ukážeme, jak můžete dýně naaranžovat doma nebo na venkově. Chcete-li vytvořit harmonickou podzimní kompozici, vyberte do středu tu nejsvětlejší dýni a kolem ní rozmístěte menší plody. Neváhejte také přidat větve se suchým listím, květinami, zelení, slámou atd. Krásně budou vypadat košíky nebo jiné nádoby s dýní.

#25

#26

#27

#28

Samozřejmě toho můžete z dýní udělat ještě víc. Neváhejte použít některé nápady jako základ pro vymýšlení vlastních jedinečných návrhů. Vyzdobte svůj dům dýní a nechte se unášet podzimní náladou!

Těchto pár nápadů vytvoří v kuchyni nebo jídelně zvláštní krásnou atmosféru.

#29

#30