[adrotate banner=“9″]

Po celý život jsme vedeni k tomu, že pohyb a pestrá strava jsou tajemstvím dlouhověkosti a zdravého života. Ale je tomu skutečně tak? Rozhodli jsme se s vámi podělit o inspirující rady nejstarších lidí na světě, z nichž si většina nezdravé zlozvyky neodpírala a přesto se dožili neobvykle vysokého věku. Co je tedy klíčem dlouhověkosti? Nejspíš to u všech nebude pravidelná porce slaniny nebo cigarety, ale zkrátka věci, které nás činní šťastnými.

Bel-Kaufman-1200

SMÍCH – Spisovatelka Bel Kaufman zemřela loni ve věku 103 let. Svůj dlouhý život připisuje smíchu. „Můžete přežít tak, že ve všem uvidíte humor.“

Compie 114 anni, a Verbania la nonna più vecchia d'Europa

SYROVÁ VEJCE A ŽÁDNÍ MUŽI – Nejstarší Evropanka Emma Morano (115 let) pije každý den 3 syrová vejce (a činí tak od svých patnácti let!) a vyhýbá se mužům.

calment2

OLIVOVÝ OLEJ, VÍNO, CIGARETY A ČOKOLÁDA – Jeanne Calment, která zemřela ve svých 122 letech, byla zastáncem spíše nezdravého životního stylu. A přesto se dožila neuvěřitelného věku.

Dr.Pepper

DR.PEPPER – Elizabeth Sullivan je údajně za svých 104 roků vděčná limonádě, kterou pije po třech plechovkách denně. „Každý lékař, který mě kdy prohlédl řekl, že mě to zabije. Ale nakonec jsou oni po smrti a já ne, takže někde musí být chyba.“

deda

ŽÁDNÝ STRES – Manohar Aich (101 let): „Nikdy nenechávám stres, aby mě přemohl. Už od mládí mám finanční problémy, ale přesto zůstávám šťastný.“

105

HOŘKÁ ČOKOLÁDA A ČERVENÉ VÍNO – Alice Mospak již brzy oslaví 106. narozeniny. Její blízcí prohlašují, že všichni ví, že za svou dlouhověkost vděčí pravidelné dávce vína a čokolády.

103

VYHÝBÁNÍ SE STRESU – Fauja Singh (103 let): „Proč se zabývat maličkostmi? Nestresuji se. Nikdy jste neslyšeli o někom, kdo zemřel na štěstí.“

errie-ball-maxie-ball-2010

SKOTSKÁ – Samuel Henry údajně vděčí za svých 103 let pití skotské.

Ho8snRi

SUSHI A SPÁNEK – Nejstarší ženě na světě bylo 117 let, když včera zemřela. Podle Misao Okawy šlo jen o tohle: hodně toho naspat a užívat si sushi.

whiskey

CIGARETY, WHISKEY A DIVOKÉ ŽENY – Henry Allingham (vpravo), který se dožil 113 let přičítal své roky pravidelné „dietě“ cigaret, žen a whiskey.

žádní muži a ovesná kaše

OVESNÁ KAŠE A ŽÁDNÍ MUŽI – Jessie Gallan ze Skotska oslavila tento rok 109. narozeniny a tak odhalila světu, v čem tkví její tajemství dlouholetého života. Vyhýbání se mužům a miska ovesné kaše denně.

ll

SLANINA – Pearl Cantrell (105 let) zastává názor, že se vyplatí jíst slaninu – každý den!

[adrotate banner=“9″]

Zdroj