Když se podíváte na hollywoodské herce v populárních filmech, zdá se, že většina z nich mluví anglicky od narození. Ale ve skutečnosti se někteří z nich museli nejdříve naučit různé záludnosti angličtiny, třeba nepravidelná a frázová slovesa, aby zaujali své místo mezi hvězdami.

Gal Gadotová (herečka)

Interpretka role Wonder Woman se narodila ve městě Pitah Tikva v Izraeli, jejím mateřským jazykem je hebrejština. Před hraním superhrdinky 12 let tančila, vyhrála soutěž Miss Israel 2004, byla tváří reklamních kampaní Gucci a Jaguar a hrála v několika filmech. Angličtinu se sice začala učit ve třetí třídě, ale pořád má patrný cizí přízvuk.

© AFP / East News

Nikolaj Coster-Waldau (herec)

Nicholas, který je známý především rolí Jaimeho Lannistera ve Hře o trůny, se narodil v Rudkebingu v Dánsku a jeho mateřským jazykem je dánština. Studoval na dánské moderní škole divadla a tance a od roku 1994 hraje ve filmu.

© Admedia, Inc / Sipa USA / East News

Sandra Bullock (herečka)

Sandra se narodila ve Washingtonu, nicméně do 12 let nežila v Americe. Nejprve bydlela v Německu (v Norimberku) a poté v Rakousku (ve Vídni). Jejím prvním jazykem tedy byla němčina. Sandra jako dítě studovala zpěv a balet.

© Van Tine Dennis / ABACA / East News

Mads Mikkelsen (herec)

Mads Mikkelsen se narodil v Kodani. Než se stal hercem, věnoval se 10 let tanci a v mládí gymnastice a atletice. Herec umí kromě angličtiny a rodné dánštiny i švédsky.

© Allstar / Graham Whitby Boot / Mary Evans Picture Library / East News

Anya Taylor-Joy (herečka)

Navzdory skutečnosti, že se Anya narodila v Miami, není původem Američanka: její rodina v této době jen krátce pobývala na pobřeží. Taylor-Joy strávila první roky svého života v Argentině, jejím mateřským jazykem je španělština. Teprve když bylo dívce 6 let, její rodiče se rozhodli přestěhovat do Londýna, kde se budoucí herečka musela naučit anglicky.

© Invision / Invision / East News

Charlize Theronová (herečka)

Charlize se narodila v Jižní Africe ve městě Benoni. Pochází z rodiny Afrikánců, etnické skupiny pocházející z Nizozemců, kteří dorazili na Mys Dobré naděje v 17. a 18. století. Theron strávila dětství v Africe a jejím prvním jazykem byla afrikánština.

© Invision / Invision / East News

Mila Kunis  (herečka)

Mateřským jazykem Mily a celé její rodiny je ruština. Narodila se ve městě Černovice, její matka byla učitelka fyziky a otec pracoval jako taxikář, ačkoliv byl vystudovaný strojní inženýr. Když ale dívce bylo 7 let, její rodiče se rozhodli přestěhovat do Los Angeles.

© Joe Sutter / PacificCoastNews / BWP Media / East News

Natalie Portmanová (herečka)

Natalie Portman se narodila v Jeruzalémě a jejím mateřským jazykem je hebrejština. Když byla Natalie ještě dítě, její rodina se několikrát přestěhovala a nakonec se usadila na Long Islandu. Od dětství se Natalie zajímala o umění: studovala balet a moderní tanec.

© Jen Lowery / Broadimage / Broad Image / East News

Diane Kruger (herečka)

Jejím rodným jazykem je němčina, což ne každý ví. A jako malá se chtěla stát baletkou, ale zranění kolena ji donutilo vzdát se tohoto snu.

© Franck Boham / IS / MPI / Capital Pictures / Capital Pictures Russia / East News

Arnold Schwarzenegger (herec, bývalý guvernér Kalifornie)

Arnold se narodil v malé rakouské vesnici Tal, jeho rodným jazykem je tedy němčina. Vliv tohoto jazyka na jeho výslovnost byl tak silný, že některé jeho role na začátku kariéry dokonce musel přemluvit dabér.

© face to face / FaceToFace / Reporter / East News

Nina Dobrevová (herečka)

Hvězda Vampire Diaries se narodila v Sofii, hlavním městě Bulharska. Přestože se rodina přestěhovala do Toronta, když jí byly pouhé dva roky, jazyk, kterým Nina mluvila, je bulharština.

© Admedia, Inc / Sipa USA / East News

Mélanie Laurentová (herečka)

Melanie je Pařížanka. Když ji Tarantino schválil pro roli ve filmu Inglourious Basterds, musela se naučit bleskově ovládat anglický jazyk, protože mu řekla, že mluví anglicky plynně. V rozhovoru Laurent přiznala, že v té době pilně sledovala televizní seriál „Gossip Girl“ a opakovala si z něj fráze a věty. Zdá se, že metoda se ukázala jako účinná.

© Valery Hache / AFP / East News