Kat Reis je oceňovaná fotografka zvířat. Při své práci umí nejen využít nejrůznějších triků, ale může důvěřovat i své intuici, která jí napoví, jaký záběr zvolit a kde. Výsledkem jsou neobyčejné a ohromující portréty psů.

Fotografická firma CatsDog, která se specializuje na portrétní fotografie psů, sídlí v Prestonu v Anglii. „Způsob, jakým zachycujeme psy hledící přímo do objektivu, je kombinací triků mého asistenta, známého jako psovod Michael, a mých triků,“ říká Kate Reis. „Michael umí nabízet pamlsek tak, aby si pes myslel, že míří přímo k němu. Nerozumím úplně tomu, jak to dělá, ale důležitý je výsledek. Pes soustředěně hledí do objektivu tak dlouho, dokud potřebuji.“

Zdroj: Web

#1

#2

„Někdy Michael velmi pomalu láme pamlsek přímo nad mým fotoaparátem nebo umí přesně v pravý čas sáhnout do pytle s pamlsky, takže se oči pózujících psů rozzáří očekáváním.“

#3

#4

Toto není jediný kaskadérský kousek, který Reis a její tým umějí zvládnout.

#5

Cat Race

„Michael dokáže vydávat spoustu divných zvuků od vysokého kvičení až po hluboké štěkání. Zní to směšně, ale psi kvůli tomu naklánějí hlavy, takže je mi to jedno,“ dodává Reis.

#6

#7

#8

„Máme spoustu píšťalek, které vydávají různé zvuky zvířat, jako je vrána, bažant, králík a další.“

#9

#10

Charakteristickým fotografického stylu Kate Reis je nechat psa hledět přímo do objektivu, zatímco pózuje na nějakém působivém pozadí.

#11

#12