Hotel nemusí být jen místem pro spánek a sprchu – v těch nejlepších vás čekají profesionální spa procedury a zábava různého druhu. Někteří lidé nacházejí v hotelech vše potřebné pro kvalitní odpočinek a neudělají ani krok za hranici areálu (ačkoli nám to přijde trochu hloupé). Každopádně dnes existuje množství nestandardních hotelů, které umí vytvořit ohromnou atmosféru, a pobyt v takovém místě bude zážitkem sám o sobě. Taková zařízení tedy neslouží jen pro ubytování, ale jsou i místními památkami, které stojí za shlédnutí. Dnes vám představíme několik hotelů, které udělají nezapomenutelný dojem. Zjistěte, kde se můžete vyspat v pokoji plném zrcadel, na levitujícím nábytku či ve vězeňské cele.

Shanty Town, Bloemfontein, Jihoafrická republika

F1

Shanty Town je imitace africké chudinské čtvrti, kde se ale nemusíte bát o své zdraví ani majetek. Krom toho vás tu nehledě na osobitý interiér a exteriér obslouží na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Pokoj pro jednoho vás vyjde na cca 500 Kč.

F2

Nábytek v pokojích, vypadajících spíše jako garáže, odpovídá netradičnímu vzhledu hotelu. Toaletu najdete venku, i přestože sprcha je součástí každého pokoje. Uvařit či ohřát jídlo můžete na ohništi přímo před pokojem – tzv.bubny jsou součástí tradičního života v chudinských čtvrtích.

F3

Das Park Hotel, Linz, Rakousko

F4

Das Park Hotel v Rakousku nabízí možnost přenocovat v betonových rourách, podobných kanalizaci o průměru 2 metry: uvnitř najdete pohodlnou postel pro dva, úložný prostor pod postelí a zásuvky pro vaše zařízení. Menší kulatá okna se nachází na střeše zařízení. Tento hotel je vhodný pro cestovatelé s menším rozpočtem: cena za pokoj není stanovená a zaplatíte si  dle vaší aktuální finanční situace a spokojenosti. Zde si můžete pokoj rezervovat. Na webu jsou cestovatelé také žádáni o to, aby si přivezli vlastní ručníky a hygienické potřeby.

F5

Malmaison Oxford, Velká Británie

F6

Malmaison Oxford je hotel, vytvořený v areálu bývalé věznice. Ubytování ve věznici dnes není zas tak neobvyklé – každým rokem se po světě množí „vězeňské“ hotely více či méně luxusní. Toto ubytovací zařízení má 4 hvězdy a okouzlí vás viktoriánským prostředím a se stylovými pokoji, ze kterých na vás přímo „dýchá“ historie. Ubytovat se můžete od 14000 Kč za noc.

F7

Alcatraz, Kaiserslautern, Německo

F8

„Vězeňský“ hotel Alcatraz v Německu má o dost demokratičtější ceny – dvoulůžkový pokoj můžete mít již od 1900 Kč. Věznice, v současnosti upravená na hotel, byla postavena v roce 1867. Mimo jiné si můžete vybrat, jak moc se chcete ponořit do atmosféry nesvobody: hotel nabízí pokoje zcela identické vězeňským celám, stejně tak se ale můžete zastavit ve standardním pokoji, na jaký jste běžně zvyklí.

The Liberty, Boston, USA

F9

Stěny bostonské věznice Charles Street pamatuje mnohé celosvětově známé „hosty“: v těchto zdech si několik let odseděl Malcolm X, a také účastníci světoznámé kauzy Sacco-Vanzetti. Dnes je tato budova upravena na luxusní hotel, a ubytování je dostupné od 8000 Kč. Paradoxně se hotel nazývá The Liberty (Svoboda).

F10

Crazy House, Dalat, Vietnam

F11

V „Bláznivém domě“ se ubytovat můžete již od 600 Kč ve dvoulůžkovém pokoji. Celá budova představuje bláznivou kombinaci křivek a barevných elementů. Pokoje jsou upraveny tématicky podle různých zvířat.

F12

F13

Propeller Island City Lodge, Berlin, Německo

F14

Hotel Propeller Island City Lodge nabízí svým hostům pokoje upravené v nejrůznějších stylech. Třeba pro milovníky upírů je tu možnost přenocovat… v hrobech. Také tu najdete pokoje s nábytkem vzhůru nohama, či levitující postelí, pokoje s křivými zrcadly i ve stylu veřejného domu. Nudit se tu určitě nebudete. Ubytovat se zde můžete od 1800 Kč.

F15

F16