„Žena by měla vypadat přirozeně“ – to je věta, se kterou se jistě každá z nás alespoň jednou za život setkala. Především v posledních letech jsou podobné názory žhavým tématem. Mnozí jsou totiž přesvědčení o tom, že za používání make-upu by se ženy měly stydět. Youtuberka Nikkie Tutorials, jejímž velkým koníčkem je právě kosmetika, nedávno natočila video demonstrující sílu líčení. „V poslední době si hodně všímám toho, že se dívky téměř stydí za to, že milují make-up. Protože když něco takového veřejně přiznáte, je to podle ostatních buďto kvůli tomu, že se snažíte zaujmout nějakého chlapce nebo protože jste nejistá a nemilujete samu sebe.“ Nikkie videem inspirovala tisíce dívek, které po jejím vzoru zveřejňují na internetu fotografie s napůl nalíčenou tváří.

 Jedná se o způsob protestu proti nařčením, že make-upem zakrývají nedostatky, nízké sebevědomí a snaží se jeho prostřednictvím zalíbit. Navíc chtějí ukázat, že jsou pyšné a sebevědomé. Jedna uživatelka Instagramu se ve spojení s projektem vyjádřila: „Vy tomu říkáte lež, já to nazývám uměním. Vyplnit obočí, konturovat tváře, zvýraznit rty. Zkrátka si dělejte co chcete, dokud vás to dělá šťastnými.“

thepowerofmakeup4annikat_makeupartistry

„Jasně, moje pleť není bezchybná, bývám zarudlá a mám pár pih. Ale jsem to prostě já. Nikdo není dokonalý, buďte ve svém těle šťastní – make-up vás přece nedefinuje.“ (@annikat_makeupartistry)

thepowerofmakeup8hajf_05

„Protože pokaždé, když se někdo zeptá, pro koho se snažím vypadat dobře, odpověď zní: Pro sebe.“ (@hajf_O5)

Ženy by neměly být odsuzovány na základě toho, že se líčidlům vyhýbají – ale platí to i naopak. Ať už se snaží zvýraznit své přednosti, baví je samotná činnost anebo prostě rády vypadají jinak. Jestliže se chcete k tomuto „hnutí“ připojit, nezapomeňte na Instagramu označit svoji fotografii hashtagem #ThePowerOfMakeup.

Zdroj/Source