Pokud jste někdy zastávali názor, že zvířata zrovna neoplývají emoční inteligencí, kocour Rademenes vaše pochyby nenávratně smete. Kocour byl do polského útulku přivezen coby dvouměsíční kotě. Měl vážné respirační onemocnění a jen malou šanci na přežití, ale díky vytrvalosti veterinářky se ze zdravotních problémů dostal. Těžké časy ale kocourkem otřásly natolik, že na veterinářské klinice v Bydhošti zůstal a dodnes „pečuje“ o ostatní nemocná zvířata až do té doby, než se zcela uzdraví.

„Rademenes k nám přišel na přelomu září a října. Předchozí majitelé ho přivezli na veterinární kliniku, aby jej uspali a zkrátili tím jeho utrpení. Byly mu pouhé dva měsíce a měl zápal plic,“ tvrdí Kuziel Zawalich v rozhovoru s reportérem TVN24. Jeho zdravotní stav byl natolik vážný, že skoro celý vypelichal a veterináři jej tak na nějaký čas museli izolovat od ostatních zvířat.

Poté, co se Radamenes uzdravil, se veterináři rozhodli si jej v útulku ponechat. Nedlouho poté si všimli jeho podivuhodného chování. Někteří žertovali, že Radamenes začal pracovat jako zdravotní sestra na plný úvazek. Bez ohledu na to, zda se jedná o další kočku nebo velikého psa, kocour je vždy v blízkosti pacienta a nespustí z něj oči, dokud se po operaci plně nezotaví. Ředitel útulku tvrdí, že někdy, když se zvíře po operaci nemůže dlouho probrat, „kočičí bratr“ mu začne olizovat uši a snaží se ho vzbudit.

crop-794910-veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-1

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-2

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-3

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-4

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-5

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-6

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-7

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-8-55311f6490205_520x390

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-9

veterinary-nurse-cat-hugs-shelter-animals-radamenes-bydgoszcz-poland-10

Zdroj/Source