Vážení čtenáři Creative Life! Před několika měsíci jsme Vás seznámili s výtvory malajského umělce Vince Low.  V té době jsme si mysleli, že svá díla kreslí jedním tahem. Ale mýlili jsme se. Abychom se dozvěděli pravdu o jeho pracích jsme se rozhodli mu napsat:

 

P1Zdravíme tě z Creative Life, Vinci! Pověz nám něco málo o sobě. Je Vince Low tvé skutečné jméno, nebo pseudonym? A odkud pocházíš?
Ahoj Creative Life, Mé skutečné jméno je Low Sun Wing (pozn.: v čínštině), pocházím z Kuala Lumpur, Malajsie

 

P2Čemu se věnuješ kromě kreslení? Máš nějaké koníčky, nebo práci?
Pracoval jsem 14 let v reklamě jako designer a teď jsem ilustrátor. Mým koníčkem je také hudba – jsem bubeníkem ve své kapele. A mimo to žiji sportem – chodím cvičit do posilovny, hraji badminton a věnuji se plavání.

 

P3Máš nějaké umělecké vzdělání? 
Vystudoval jsem The One Academy, vysokoškolský obor ilustrace roku 1998.

 

P4Pověz nám něco o technice kreslení, kterou používáš. Jak se jmenuje? Jak vznikla?
Tento styl se jmenuje „scribbling“ (čmárání). Byl vytvořen pro sociální kampaň pro lidi, trpící dyslexií v Malajsii. Tato kampaň má poukázat na to, že člověk s tímto neduhem může být úspěšný v mnoha oborech, například v umění, že ve  skutečnosti dyslexie není poruchou, ale darem!
 Můžou nás inspirovat lidé jako John Lennon, Picasso, Einstein, kteří také byli dyslektici. Proto jsme vybrali tento styl a ukázali, že každý může kreslit, i takový dyslektik, jako jsem já. A tak jsme vymysleli tento styl – každý z nás, když se někdy nudí v práci nebo ve škole začíná něco čmárat do sešitu či notesu, i přestože není žádným umělcem. 

 

P5Je to úžasný nápad, Vinci! Byly tvé práce někdy předvedeny na nějakých výstavách? 
V březnu 2014 se uskutečnila výstava s mými kresbami v Singapuru. Byl jsem velice rozrušen jako umělec – je to jako splnění snu! Nikdy předtím jsem se žádných výstav nezúčastnil.

 

P6Přejeme hodně úspěchů do budoucna! Rádi tě podpoříme, a ukážeme tvé práce našim čtenářům. A nakonec – plánuješ něco po ukončení výstavy?
Děkuji za podporu. Budu moc rád! Dále budu zdokonalovat své práce, než si najdu něco nového.

 

P7

 

Zde jsou další jeho práce:
P8 P9 P10 P11 P12 P13 P14 P15 P16 P17 P18 P19 P20 P21 P22 P23 P24 P25 P26