Ač si spousta lidí myslí, že sběratelství starého haraburdí je nevinnou zálibou, není tomu tak vždy. Kromě zdravotních potíží, které může způsobit množství prachu, špíny, a bakterií někdy může způsobit dokonce i smrt.

Na fotografii vidíte jednu z budov New Yorku 21.března roku 1947. Policie obdržela stížnost, že z budovy vychází podivný zápach. Možná je to mrtvola?

Ukázalo se, že dostat se do domu není úkol z jednoduchých: zvonek chyběl úplně, dveře zamčené, na oknech mříže, a ze zadní strany byl dvůr doslova zavalen hroudou novin a dalšího haraburdí. Poté, co se policii podařit otevřít jedno z oken, museli se prohrabávat dovnitř skrz hory „krámů“, které museli vyhazovat přímo na ulici. Po pěti hodinách hledání bylo nalezeno tělo Homera Kolliera, který v domě bydlel se svým bratrem Langley. Smrt nastala z důvodu podvýživy – Homer byl ochrnutý a byl na bratrovi plně závislý.

8.dubna našli tělo Homerova bratra jen pár metrů od něj – v hroudě různých novin a dalšího harampádí, které se na něj zřítilo. Z domu vyvezli okolo 100 tun odpadu, mezitím se našlo např. 14 klavírů a 2 varhany.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Zdroj