Jídlo v nejlidnatějším městě Spojených států zezelená. Tedy v dobrém smyslu slova. V New Yorku se totiž v létě 2016 objeví 500 stánků s rychlým občerstvením, které budou poháněny energií ze solárních panelů. V tomto rozmanitém městě je nyní několik takových stánků už v plném provozu. Celkově je v New Yorku registrováno kolem 5000 stánkařů, jejichž vůz na přípravu rychlého občersvení je poháněn generátorem, který znatelně znečišťuje ovzduší. Podle výzkumné firmy Energy Vision jeden stánek produkuje stejné množství oxidu dusného jako 186 aut na silnicích.

Move system

Není tedy divu, že provozovatelé těchto zařízení si často stěžují na problémy dýchacích cest zapříčiněné vdechováním kouře, který jejich stánek vypouští do vzduchu. Nové ekologické vozíky mají dle odhadů produkovat o 60 % méně skleníkových plynů. Mimo jiné prvních sto stánků s designem z roku 1970 budou moci vlastnit tělesně postižení veteráni a navíc zbývajících 400 stánkařů včetně veteránů nebudou muset platit za pronájem vozu po dobu pěti let.

Move system

Jeden z hlavních představitelů projektu James Meeks doufá, že jejich stánky budou více připomínat restauraci než obyčejný „fast food”, neboť budete moci platit nejen v hotovosti, ale i kartou. Majitel bude moci také předělat vzhled a prostory vozu a to až na sto možných konfigurací. Předností stánku by měla být i jeho velikost a pohodlná manipulace s ním. Jde vidět, že i lidem v New Yorku není lhostejné zdraví naší planety a vymysleli ve všech směrech kreativní řešení, jak pomoci nejen provozovatelům rychlého občerstvení, ale i tělesně postiženým a samotné Zemi.

Move system