Květiny jsou už pasé! Jill Bliss vytváří fascinující aranžmá z něčeho neobvyklého – hub. Její projekt nese název Nature Medleys a je charakteristický velkým počtem hub všech barev, velikostí a tvarů, které najde při svých toulkách přírodou. Funguje stejně jako obvyklé květinové práce – jen místo tulipánů a růží oslňují svou pestrostí houby. Umělkyně práci nazývá „přírodní graffiti“.

„Jsem malířka a v čase, kdy barvy na mých obrazech zasychají, jdu na výlet. Sbírám věci, které mě zaujmou a jednou mě napadlo, že bych z toho mohla vytvořit nějaký obraz. V lese jsou samozřejmě velkou dominantou houby, takže asi takhle ve zkratce má práce vznikla,“ popisuje vznik projektu Bliss.

 

 A jak výtvory končí? Sušením, nebo snad smaženicí? Ani jedno! Autorka je nechává přesně na tom místě, kde aranžmá vytvořila. Vyfotografuje si je na památku, a pak je opět nechá přírodě, ať si s tím udělá, co jen bude chtít.

„Můj oblíbený výtvor ležel na ostrově San Juan. Když jsem se o několik dní po vytvoření vrátila, upírala na něho zrak liška. Byla to ta nejzábavnější kritika, jakou jsem kdy měla, “ vzpomíná umělkyně.

Barva a krásné tvary jsou všude kolem nás, stačí se jen podívat a můžete naplánovat podobné aranžmá jako Bliss. Pokud něco podobného zkusíte, určitě se s tím na našem webu pochlubte!

woman-shows-the-beauty-of-mushrooms-through-the-most-stunning-arrangements-1-2 woman-shows-the-beauty-of-mushrooms-through-the-most-stunning-arrangements-2woman-shows-the-beauty-of-mushrooms-through-the-most-stunning-arrangements-3

zdroj