Je politováníhodné, jak málo času se na základních školách věnuje hodinám výtvarné výchovy. S klesajícím důrazem na umění nemá mnoho dětí příležitost pro tvůrčí bádání, kterou si tolik zaslouží. GoMonster Project si však klade za cíl tyto poměry změnit – profesionální umělci z Texasu navštěvují základní školy a v hodinách kreslení úzce spolupracují s dětmi. Umělci sdílejí společný cíl; pomocí dětí rozpoznávají sílu ve svých vlastních představách a také děti povzbuzují, aby pokračovaly v rozvíjení svého tvůrčího potenciálu. Děti podle své fantazie kreslí monstra, kterými se umělci inspirují a vytvoří vlastní nebo je prostě přivádí k životu ve svém stylu. Poté vlastní interpretace zpětně předvádějí původním autorům ze školních lavic a demonstrují jim tak nové výtvarné techniky v rámci svého původního tvůrčího kontextu. Děti jsou tedy schopné názorně vidět, co jejich představa vyvolala v jiných lidech.

Vznikají tak díla, která vás naprosto vtáhnou do sebe a vy tak u každého obrázku strávíte alespoň pár sekund srovnáváním a pozorováním. Obrázky před a po tak vytvářejí citlivé spojení a zároveň markantní  rozdíl mezi dětmi a dospělými.

„…rozumíme, nakolik je důležité kreativní odhalení v počátcích a jak může opravdu pozměnit podobu budoucnosti dítěte,“ uvádí na stránce projekt Kickstarter.

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-43__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-44__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-45__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-48__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-51__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-56__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-58__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-60__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-62__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-70__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-72__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-80__880

go-monster-project-kids-drawings-inspire-artists-82__880