Aktuálně je známo jen 135 miniaturních dřevořezeb ze zimostrázového dřeva, které uchvacují i ty největší světové odborníky v tomto oboru. Z muzeí a soukromých sbírek vědci shromáždili několik těchto precizních dřevořezeb s náboženskou tématikou, aby podrobně prozkoumali jejich skrytá tajemství.Odhaduje se, že tato do nejmenšího detailu propracovaná díla vznikala pouze v krátkém časovém období, mezi lety 1500 až 1530, a to ve Flandrech a Nizozemsku. Vzestup nové společenské třídy v Evropě vytvořil na trhu poptávku po řezbářských kouscích vysoké kvality s náboženskou tématikou, které by majitel mohl mít stále u sebe. Nicméně zanedlouho začala reformace a podobné doplňky prostě vyšly z módy.

Teprve za využití moderních softwarů a zařízení pro skenování a analýzu vědci odhalili, jak precizně jsou tyto miniaturní díla zpracována. Spoje ve vnitřních vrstvách jsou zakryty tak dokonale, že je možné je vidět pouze mikroskopem či rentgenem. Součástí prací jsou také kolíčky menší než semínko trávy. I přes použití současné nejmodernější technologie zůstává velká část výrobního procesu těchto nádherných dřevěných doplňků nadále ukryta, převážně kvůli dekoracím ze zlata a jiných materiálů, které znemožňují rentgenovým paprskům prozkoumat detaily.

Pro více informací navštivte stránky Boxwood.

miniature-boxwood-carvings-16th-century-2 miniature-boxwood-carvings-16th-century-7 miniature-boxwood-carvings-16th-century-17 (1) miniature-boxwood-carvings-16th-century-13 miniature-boxwood-carvings-16th-century-3 miniature-boxwood-carvings-16th-century-4 miniature-boxwood-carvings-16th-century-9 miniature-boxwood-carvings-16th-century-6 miniature-boxwood-carvings-16th-century-14 miniature-boxwood-carvings-16th-century-8 miniature-boxwood-carvings-16th-century-5Zdroj: Colossal